BATMAN’DA ESMER IÇIN SAKIT YELKEN KANATTA ÖLEN EMEKLİ ASKER MİLAS’TA TOPRAĞA VERİLDİ

BATMAN’ın Gercüş ilçesinde kişmiri yoluna düşen yelken (çatal ağız) kanatta hayatını kaybeden zahmetli Çekicilik Astsubay Başçavuş Mualla Özkan’ın (48) cenazesi Muğla’nın Milas ilçesinde toprağa verildi.

Ayrancı Tepesi’nden 3 Eylül’de gün ortası saatlerinde havalanan yelkenli kanattaki Çekicilik Astsubay Başçavuş Güvenli Çoban ile emekli Albeni Astsubay Başçavuş Yüce Özkan, kendilerini cep telefonu ile calip kişiye çarptıktan sonradan esmer için düştü. İhbar üstüne bölgeye gönderme edilen esenlik ekiplerince hastaneye kaldırılan kısık dertli Güdücü ile Özkan, burada hayatını kaybetti. Biri emekli 2 çeri için Batman 14’üncü İnsansız Uçak Sistemleri Töz Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Törenin arkası sıra Tehlikesiz Çoban’ın cenazesi, memleketi İzmir’e, Şanlı Özkan’ın cenazesi ise Muğla’nın Milas ilçesine gönderildi.

MİLAS’TA TOPRAĞA VERİLDİ

Kazada yaşamını yitiren Ulvi Özkan’ın cenazesi zaman sabahleyin saatlerinde Gümüşlük Mahallesi’nde düzlük düz cet evine getirildi. Daha sonra ise Menteş Mahallesi’nde mevcut mahalle mezarlığında kılınan cenaze namazının peşi sıra toprağa verildi. Cenaze törenine Milas Garnizon Komutan Vekili Üsteğmen Fatih Kültürlü, Milas Belediye Reisi Muhammet Tokat, Başkan Yardımcısı Halil Mutlu, sivil cemiyet temsilcileri, muhtarlar, mahalle sakinleri ve Özkan’ın sülale yakınları katıldı.Share: