Batman’da coşkulu Zafer Bayramı kutlaması

30 Ağustos Yengi Bayramının 100. sene dönümü kutlamaları Batman’da coşkuyla kutlandı. 30 Ağustos Utku Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nün 100. sene dönümü zımnında tebrik alanına gelen vatandaşlar ateşin kutlamaya Türk bayraklarıyla uzanım kattı.

Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Şehremaneti Başkanlığı çelenklerinin Atatürk büstüne sunumuyla başlayan kutlama programı, ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra il binasında tebrikat törenine geçildi. Valilik makamında gerçekleştirilen tebrikat töreninde Batman Valisi ve Şehremaneti Başkanvekili Ekrem Canalp, askeri erkan, kamu gelgel yöneticileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşların tebriklerini akseptans etti.

Turgut Özal Bulvarı, il karşısında devam eden tebrik programında Batman Valisi Ekrem Canalp, Garnizon Komutanı Sancak İhsan Kaplan ile alay malay merasim aracıyla askeri birlikleri ve vatandaşları selamlayarak bayramlarını kutladı. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos mesajının okunmasının ardından tebrik töreni, Albeni Kontrolcü Üsteğmen Emre Göktaş tarafından günün mazmun ve önemini tamlayan konuşmasıyla devam etti. Öğrenciler tarafından okunan şiirler ve folklor gösterisinin arkası sıra program geçit töreni ile sona erdi.

30 Ağustos Utku Bayramı kutlama programına; Vali Canalp’in yanında eşi Ayten Canalp, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İhsan Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Kasıt Şahingöz, protokol üyeleri, askeri erkan, amme kurum yöneticileri, siyasi partilerin yöneticileri, martir yakınları, gaziler ile STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. – BATMAN

Share: