Batman Üniversitesi öğrencilerinin yemeği belediyeden

Batman Üniversitesi’nde yetişek gören 15 bin öğrencinin kemirmek ücretleri Batman Belediyesi vasıtasıyla karşılanacak.

Batman Üniversitesi ile Batman Belediyesi hisse senedi birliğiyle hayata geçirilen “Askıda Aşındırmak” uygulaması kapsamında, öğrenci payının şehremaneti aracılığıyla karşılanması için hazırlanan tören düzeni, Vali ve Şehremaneti Komutan Vekili Ekrem Canalp ile Batman Üniversitesi Rektörü İdris Demir yoluyla imzalandı.

Törende konuşan Ilbay ve Uray Başkan Vekili Canalp, laf öğrenciler olunca paranın ayrıntı olduğunu söyledi.

Gençler için tamam amme imkanlarının seferber edilebileceğini kaydeden Canalp, “Çocuklarımız ve gençlerimiz söz konusu olduğu ahit Batman Belediyesi’nin ve kamu kurumlarının imkanlarını seferber etmekten hiçbir ahit kararsızlık göstermeyeceğiz.” dedi.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çipo de, “Askıda Aşındırmak” uygulamasıyla darülfünun öğrencilerinin derslere katılımıyla kütüphaneyi istimal süreleri ve kütüphanede gereç istimal sayısı ile sosyal faaliyet sayılarında artım yaşandığını belirtti.

Demir, desteklerinden hava Ilbay ve Şehremaneti Başkan Vekili Ekrem Canalp’a teşekkürname etti.

Proje kapsamında, 2021-2022 terbiye ve tedris döneminde Batman Üniversitesi’nde terbiye gören 12 bin 500 öğrenci ücretsiz yemekten istifade etmişti. Bu yıl tekrarlanan protokol ile 15 binden aşkın öğrencinin ücretsiz yemekten faydalanması hedefleniyor.



Share: