Batman Belediyesi’nden öğrencilere ‘askıda yemek’ uygulamasına bindi

Batman Belediyesi’nden öğrencilere ‘askıda kemirmek’ uygulamasına bindi

BATMAN – Batman Belediyesi ile Batman Üniversitesi beyninde üniversite öğrencilerine yönelik “askıda aşındırmak” uygulaması işbirliği protokolü imzalandı.

Batman Valisi ve Belediye Başkanvekili Ekrem Canalp’ın katılımıyla, Batman Belediyesi ve Batman Üniversitesi ortada üniversite öğrencileri üzere hayata geçirilen askıda aşındırmak projesi protokolü imzalandı.

Vali Ekrem Canalp, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Çipo ile Eşkal Kampüste protokol imzalayarak “askıda yemek” uygulamasına bindi verdi. Batman Belediyesi’nin seçkin çevrim 13 bin 512 öğrenciye ücretsiz kemirmek vereceği tören düzeni imzalandı.

Gerçekleşen protokol imzalama törenine Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp ile Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Çıpa katıldı. Buna bakarak, Batman Belediyesi katkısıyla, 2022-2023 eğitim bilimi tedrisat dönemi boyunca üniversiteye kapalı 2 kemirmek salonunda öğrencilere ücretsiz aşındırmak verilecek.

Vali Ekrem Canalp, ” Batman’ın gençleri ise dünyalık bizim üzere teferruattır. Dolayısıyla da akçasal boyutuna üstelik razıyız. Çocuklarımız ve gençlerimiz bahis konusu olduğu antlaşma Batman’ın de kamu kurumlarının dahi Batman Belediyesi’nin imkanlarını seferber etmekten hiçbir antlaşma kararsızlık göstermeyeceğiz “dedi.

Rektör Çıpa ise, “Batman üniversitesi yerine site ile bütünleşik, üniversite çalışmalarımız bitmeme ediyor. Şu dakika bile tıngır el altında yapıyor olduğumuz tören düzeni askıda yemek protokolüdür. Batman üniversitesi öğrencilerinin devlet katkı payını doğrusu Batman üniversitesi, devletimiz ödüyor. Öğrencinin cebinden çıkan yardım payını tören düzeni ile Batmanlı her bir evladımızın, üniversitedeki beher öğrencimizin Batman Belediyesi eliyle karşılanmasına yönelik bire bir protokoldür bu. Bunu kurumsal ayrımsız ağıl getirdik. Bu vesileyle ürün arttı. Öğrenci başarısında artma oldu. Öğrencilerimiz kütüphaneyi henüz enerjik kullandılar. Sıkı suçu kayran mektepli sayımız azaldı. Öğrenci memnuniyetinde artış var ve öğrencilerimizin bütçesine destek sağladık. Protokolden önce geçmiş 7 aylık süreçte Batman üniversitesinde kendi cebinden ücretini ödeyip kemirmek yiyen mektepli sayısı 58 bin 654 iken maddi imkanı olmadığı üzere yemekhane den istifade edemeyen öğrencilerimiz, bu maddesel imkan belediyemiz eliyle karşılandıktan bilahare 4 katına çıkıp 225 bin 855 evladımız, öğrencimiz Batman Üniversitesi yemekhanesinden istifade edip yemek yemiştir ” ifadelerinde bulundu.

Share: