Baştan Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Erbakan, Kütahya’da partisinin yer kongresine katıldı

Yeniden Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “Seçimlerin öncesinde bütün unsur sayımızı 500 bin hedefine ulaştıracağız.” dedi.

Erbakan, Kütahya’da belediyeye ilgili içtimai tesiste partisinin 2. Gösterişsiz İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, tek kimseden arkalama almadan, Cenabıhak’ın yardımı ve milli görüşün bereketiyle bugünkü duruma ulaştıklarını söyledi.

Seçime büyüklüğünde 500 bin tümen üyesine ulaşmayı hedeflediklerini belirten Erbakan, şunları kaydetti:

“Baştan Zenginlik Partimiz Türkiye’nin en çabuk büyüyen siyasi partisi durumuna gelmiştir. Haziran ayında Yargıtayın açıkladığı resmi rakamlara göre bir ay içerisinde yeryüzü fazla örgen kaydeden öğür; Yeniden Bolluk Partisi olmuştur, böke olmuştur. Tıpkısı ayda, haziran ayında 18 bin örgen kaydettik. Temmuzda kendi rekorumuzu egale edip bire bir ayda 32 bin örgen kaydettik. Bu kamer aynı sonraki diyar başkanları toplantımıza büyüklüğünde bir ayda 50 bin kaydedeceğiz ve unsur sayımızı 350 bine çıkaracağız. Seçimlerin öncesinde mecmu örgen sayımızı 500 bin hedefine ulaştıracağız.”

Siyasetin “ibadet” adına yapılması gerektiğini belirten Erbakan, “Milletimiz bu iki blok ortada sıkıştırılmak istendi. Açın televizyonları, açın gazeteleri kardeşim. İktidar tarafındaysan desise Cumhur İttifakı. İktidara muhalefetsen aldatma sana altılı ganyan masa. Başka bir molekül namevcut. Temel halas olan milli görüşü, Yeniden Bolluk’ı göstermiyor. 50 yıllık milli rey tarihinde bu bütün böyle oldu. Sağcıysan buraya git, solcuysan buraya git, milli görüşü rüyet. Zaman dahi bire bir şey cereyan etmek isteniyor.” ifadelerini kullandı.

“Bu altılı ganyan masadan millete yarayışlı gelmez”

Altılı masa görüşmelerine bile değinen Erbakan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İşte altılı masanın önceki üç gündemi belirlendi. İlk üç gündemden birincisi ‘Mecliste çoğunluğu elde edersek yapacağımız ilk hareket İstanbul Sözleşmesi’ni yeniden hayata buyurmak olacak.’ Biz yararsız mı diyoruz? Bu altılı ganyan masadan millete müfit gelmez. ‘İktidar olursam önceki işim İstanbul Sözleşmesi’ni yeniden yürürlüğe oyulgamak olacak.’ diyen tıpkısı yapıdan bu millete bir yararlı dirimlik mi Tanrı aşkına. İstanbul Sözleşmesi geçmek, içtimai eşey eşitliği adı altında cinsiyetsiz sosyete monte etmek demektir.”

Erbakan, projelerinin, müstacel gösteri planlarının, milli asıl paketleri ve kadrolarının amade olduğunu dile getirdi.

Programda, Baştan Bol Bolamat Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezici, Erbakan’a çini pano armağan etti.Share: