Başkan Yılmaz’dan Bahçeli’ye Malazgirt Zaferinin yıl dönümünde anlamla ödül

Sazak’in tarz kaza Toroslar Şehremini Atsız Afşın Yılmayan, Malazgirt Zaferinin 951’nci sene dönümünde, MHP Genel Başkanı Mehabet Bahçeli’ye Toroslar Beceri ve Mesleki Terbiye Kurslarında hazırlanan ahali yapımı ‘miğfer’ ve resminin bulunduğu semirtilmiş boya resim ödül etti.

Yılmayan, şehremaneti sedir üyeleri ve mahalle muhtarlarıyla alay malay Bitlis’in Çakal Armudu ilçesinde planlı Malazgirt Zaferi’nin 951. yılı kutlamalarına katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Kerem Bahçeli’nin teşrifleriyle planlı ve ululuk erkanının dahi katıldığı izlence coşkuyla gerçekleşti. Çakal Armudu’ta yerini düz Toroslar Belediyesinin yöresel çadırı ise katılımcıların demet odağı oldu. Çadırı konuşma eden misafirlere Mersin’e katışıksız cezerye ağırlama edildi.

Bahçeli, Başkan Yılmaz’a teşekkürname etti

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan zaferin sene dönümünde MHP Umumi Başkanı Izzet Bahçeli ile tıpkısı araya gelen Komutan Yılmayan, Genel Komutan Bahçeli’ye Toroslar Maharet ve Mesleki Eğitim Kurslarında (TORTEK) özenle hazırlanan el yapımı ‘miğfer’ ve resminin bulunduğu yağlı boya safiha ihsan etti. Bahçeli ise ikram edilen hediyeden dolayı memnuniyetini rapor ederek Başbuğ Yılmaz’a teşekkürname etti. Bahçeli’ye çalışmalarıyla ilişik bilgiler de veren Başbuğ Yılmayan, “Umumi Başkanımızın dediği kadar irademiz Sultan Alparslan’ın iradesi, ilhamımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün istiklal davasıdır” dedi.

“Umumi Başkanımız, Türkmen Beyimiz Devlet Bahçeli ile Malazgirt Zaferimizin 951. yıl dönümünde tıpkısı araya gelmenin onurunu yaşadım” diyen Yılmaz, “Türk milleti üzere ağustos kocaoğlan, kahramanlık ve galebe ayıdır. 1071 Malazgirt Zaferi, en yumruk şartlarda milletimizin baştan dirilişinin, yeniden ayağa kalkışının sembolü olmuştur. Geçmişimizden aldığımız güçle Malazgirt ruhu her devir öğün göstericimiz olacaktır. Anadolu’yu ezel ebet yurt kılan Hükümdar Alparslan ve koskocaman ecdadımızı, Şişman Taarruzun 100’üncü yıl dönümünde Celil Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, muazzez şehitlerimizi rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyorum” diyerek konuştu.

MHP Mersin Ağacı Saylav Olcay Mürşit, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, uray meclis üyeleri ve mahalle muhtarları ile gelişigüzel Bitlis’in Tatvan ve Hizan ilçelerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerinden arkası sıra Komutan Yılmaz, geçmişi bin yıl öncesine raci, dünyanın sunu nazik Türk-İslam mezarlığı Selçuki Mezarlığına üstelik ziyarette bulundu.

Daha bilahare MHP ve YANLIŞSIZ Tümen Hasköy kaymakamlık teşkilat başkanları ve yöneticileriyle tıpkısı araya mevrut Başkan Yılmayan, Hasköy’e has közde demlenmiş çaylarından içerek, gönüldaşlarıyla sohbet etti. Başbuğ Yılmaz, Kazakistanlı çalgı topluluğu Turan Ethno Halk Band’ın Ahlat Meydanında planlı konserinde da sanatçılarla bire bir araya gelerek, programa sundukları katkılarından muhit teşekkür etti. – MERSİN

Share: