Balıkesir ruzname haberi… BALIKESİR – Bandırma ve Erdek’teki taşımalı yetişek okullarının yemekleri iz lisesinde hazırlanıyor

Balıkesir’in Bandırma ve Erdek ilçelerinde taşımalı bütün kapsamında tahsil gören öğrencilerin öğle yemekleri iz lisesinde pişiriliyor.

Bandırma Hafsa Sultan Mesleki ve Beceri Rum Lisesi Eşya İçecek Hizmetleri Alanı öğrencileri, okulun yemekhanesinde iki stajyer hoca, iki idareci çalıştırıcı ve iki hoca gözetiminde günlük 1500 yabanlık aşındırmak yapıyor.

Okul Müdürü Gülsevim Kaçar, gazetecilere, 1963 yılında kurulan lisenin, Bandırma’nın sunu eski ve genişlik büyük okullarından biri olduğunu söyledi.

Öğrenci mevcudu 700 olan lisedeki 6 alandan Araç ve İçecek Hizmetlerinin küçük ay ayından bu yana taşımalı eğitim bilimi kapsamındaki öğrenciler üzere yemek üretimi sunduğunu tamlayan Kaçar, şöyle konuştu:

“Önce Bandırma ilçemizde eğitim bilimi alan 800 öğrenci üzere yemek taşıdık, bu sene yeni yetişek öğretim yılından itibaren Erdek’in taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencileri amacıyla kemirmek yapmaya başladık. Şu anda 1500 yabanlık kemirmek üretimi sağlıyoruz. Bu alanda 40 öğrencimiz çalışıyor, bölümde ise 86 öğrencimiz bulunuyor. Yaptığımız bu çalışmalar, döner kebap hizmeti kapsamında oluyor. Bu şekilde öğrencilerimiz hem istihsal yapıyor hem bile harçlıklarını çıkarıyor.”

Taşımalı terbiye öğrencilerinin mıhlı, nitelikli, temiz ortamda üretilen yemekleri hamam şekilde tüketmelerini hedeflediklerini anlatan Kaçar, bunu başardıklarına inandıklarını dile getirdi.

Döner anamal paylaşımını artırarak öğrencilerin harçlıklarını kazanmalarına anahtar olma amacına birlikte ulaştıklarını anlatım eden Kaçar, “Üçüncü amacımız; öğrencilerimizin hem üretip hem öğrenip vukuf ve teknik sahibi olmaları. Çıkışlı olduktan sonra sahaya atıldıklarında bu şekilde öğrenmiş oldukları bilgilerini geliştirmelerini temin etmek ve istihdam olanağını tezyit etmek.” dedi.

Kaçar, bu hedefler doğrultusunda çalışmayı sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

Share: