Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden Kepsutlu üreticilere atıfet belletici desteği

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, “Balıkesir Kuzusu Damızlık Koyun Tesisi”nde yetiştirilen 25 maya koçu, Kepsutlu üreticilere yüzdelik 100 hibe ile dağıttı.

Denk, Dursunbey, Gönen, Kepsut ve Manyas ilçelerindeki üreticilere hibeyle toplanmış 416 damızlık antrenör desteğinde bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Kepsut’taki Balıkesir Kuzusu Maya Kucak Çiftliği’nde yetiştirdiği 25 damızlık koçu, bu ilçeden üreticilere topu topu bağış ile verdi.

Kepsut Kaymakamı Harun Arslanargun, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Rustik Hizmetler Daire Başkanı Serkan Akça, Kepsut Belediye Reisi İsmail Cankul, gelgel müdürleri ve onlarca çiftçinin katıldığı tevzi töreninde, 25 çalıştırıcı kura ile sahiplerine teslim edildi.

Dağıtılan koçlar sebebiyle Balıkesir kuzusunun popülasyonun artacağını, coğrafi işaretli Balıkesir kuzusuna ensiz içi ve mahdut dışından mevrut taleplerin karşılanabileceğini tamlayan Akça, “Dağıtımlarımız önümüzdeki aylarda sayıları artarak devam edecek. İlimizde nebati ve hayvanca üretimi bir nice proje ile desteklemeye devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Share: