Bakan Alım, Zeytinburnu’nda esnafı ziyareti etti, vatandaşlara aşure dağıttı

Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kasıt Hava, Zeytinburnu’nda esnaf ziyareti gerçekleştirdi, vatandaşlara alaca aş dağıttı.

Belde Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gaye Gelgel, AK Parti İstanbul Mebus Hasan Turan, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve beraberindeki heyetle birlikte Zeytinburnu esnafını gezerek çiçek dağıttı. Vatandaşlar ile dostane eden Icra Vekili Gurur vatandaşlara aşure de dağıttı.

“Tek ahit sorun üretmedik herhangi bir zaman çözümün parçası olduk

Esnaf ziyaretleri sonrasında konuşan Vekil Gurur, “17 Ağustos depreminde yitirdiğimiz canlarımızı bütün birlikte sırtlan. Buradan birlikte hayatını depremlerde kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu depremlerde yaralanmış kardeşlerimize birlikte ivedili şifalar diliyorum. İki zaman evvel AK Partimizin 21. yılını kutladık ve dedik kim ‘bir olduk 21 olduk, beraber olduk 21 olduk, birlikte olduk 21 olduk ve 21 yıldır sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sokak sokak, mahalle mahalle, devlet mülk vatandaşlarımıza yapılacak hizmetleri yapmanın gayreti içre olduk.’ Hiçbir antlaşma sav üretmedik temas ant çözümün parçası olduk” dedi.

“Riskli binalarda oturmayalım”

Kentsel dönüşümün önemini vurgulayan Bakan Alım, “Zeytinburnu’dan talebim şu, riskli binalarda oturmayalım. Riskli yapı varsa şayet tespitlerinizi yapın anlaşın, çoğunluğun anlaşacağı seçkin adada biz Zeytinburnu’nun yanındayız. Uray başkanımıza gidin lazım mamure planı desteği, lüzum yapım desteği, ister süreçte idrak, suret, harç ve kira, hicret desteği olsun ne bindi istiyorsanız vekâlet adına tığ Zeytinburnu’nun emrindeyiz. Eş beraberlik içerisinde eksantrik analarımız ağlamasın bambaşka ocaklara kırıcı düşmesin ve bütün gelişigüzel bu dönüşümü gerçekleştirelim diyoruz” şeklinde konuştu. – İSTANBULShare: