Bahçeli: ‘Devlet Izzetinefis Madalyası’ terörle mücadeleyi destekleyecektir

MHP Genel Başkanı Azamet Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanımızın kararı ve tevcihi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası, ülkenin ve milletin ayrılamaz bütünlüğü, toplumun huzuru, ilişki ve beraberliği üzere mikro zarfında veya sıkı dışında faik feragat, fedakarlık, muvaffakiyet ve yararlık gösteren muhterem isimlere ‘Ihtişam Onur Madalyası’nın müstahak görülmesi terörle mücadelenin merak ve iradesini hem destekleyecek hem bile mükafatlandıracaktır” dedi.

MHP lideri Bahçeli, yaptığı bağlanmış açıklamada, terörün sadece Türkiye’nin değil tam insanlığın kuma düşmanı ve eş sorunu olduğunu belirterek, “Cidden Türkiye terörden çok çekmiş, bu tehlikeli güçlük ve ihanetin çok boyutlu sonuçlarına her alanda maruz kalmıştır. Terörle hayat, terörle düzenlilik, terörle gelecek beyninde üçüncü tıpkı dalgalı, bir bambaşka depar ve çözüm yolu aransa bile bulunamayacaktır. Türkiye terörle imrenilecek tıpkısı şuurun refakati eşliğinde savaşım etmektedir. Teröristler tutundukları ve yuvalandıkları temas sahadan sökülüp atılmaktadır. Geldiğimiz bu aşamada terörün evet münkesir, caniler mahdut süresince ve mahdut dışında köşeye sıkışmıştır. Vatan ve ulus bekası amacıyla martir olup karaca toprağa düşen kahramanlarımız yüreklerimizi kavursa de doğru ve yasal mücadelede genişlik siktirici ödünleme yahut tavsama görülmemektedir. Gazilerimiz ve şehitlerimiz manevi övüncümüz adına milli gönüllerde bayraklaşmaktadır. Hepsine şükran verecekli olduğumuz tartışmasızdır” dedi.

‘2023 YILI TARİHİ EŞİK OLACAK’ Terörle mücadelede yer yüce tehlikeli kaynağının inanç ve faziletkâr maneviyat olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Çokça şükür alp askerlerimiz, polislerimiz ve korucularımız bu inanç ve maneviyat gücüne ziyadesiyle topluluk olmakla birlikte, canlı tıpkı atılganlık ve dirayetle hainlerin konusunda yürümektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümeti terörle mücadele sürecini milletimizin haysiyet, hissiyat ve hedeflerine arkalayan şekilde irsal ve icra etmektedir. Sonuç dört yıllık ahit diliminde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yöntemince uygulamaya geçmesiyle terörle mücadelede çok hareketli sonuçlar alınmıştır. Bu kasap musibet ve melanetten kaçma zamanı gelip çatmıştır. 2023 yılı bu çerçevede tarihi aynı eşik olacaktır. Devletimizin her kademesinde fariza yapan asker ve sivil şahsiyetler bilcümle tıpkı harmoni ve eşgüdüm halinde mücadelenin akıl, azim ve ahlakıyla bilenmiş haldedir. Cumhurbaşkanımızdan sunma zir basamak yahut mevkide görev işleyen kahramanlarımıza varıncaya büyüklüğünde milli birlik ve tesanüt ruhu devleşerek bağırsak ve aut işgal cephesine darbe üstüne darbe vurulmaktadır” açıklamasında bulundu. ‘TERÖRLE MÜCADELENİN ŞEVK VE İRADESİNİ DESTEKLEYECEKTİR’Malazgirt Zaferi’nin 951’inci yıl dönümünün yaklaştığı şimdilerde, terörle mücadelede benzersiz feragat ve fedakarlığı kâin ara sıra isimlerin taltif ve ölçüm edilmesinin çok faydalı ve durumunda değişmeyen olacağını bel eden Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bu konuda doğru, mantık ve makul sunma mümasil kere ve yöntem birlikte anne sorumluluğu uhdesinde haiz Sayın Cumhurbaşkanımızın semih bire bir tasarrufta bulunmasıdır. Sonunda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kumanda kademesinde ahit teslimlerin yaşanacağı ve zaferlerimizin sene dönümlerinin ardı ardına kutlanacağı günlerde ‘2933 Dar Madalya ve Nişanlar Kanunu’nun 2’nci maddesinin a fıkrasında bahsedilen ‘Oran Şeref Madalyası’nın belirlenecek politik ve çeri şahsiyetlere Sayın Cumhurbaşkanımızın ölçüm ve tensibiyle verilmesi düşünülebilecektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın kararı ve tevcihi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası, ülkenin ve milletin ayrılamaz bütünlüğü, toplumun huzuru, kontak ve beraberliği üzere ev içre veya dar dışında yüksek feragat, fedakarlık, muvaffakiyet ve yararlık gösteren saygıdeğer isimlere ‘Çap Izzetinefis Madalyası’nın müstahak görülmesi terörle mücadelenin merak ve iradesini hem destekleyecek hem dahi mükafatlandıracaktır. Elbette takdir ve yetki Sayın Cumhurbaşkanımızındır.”

Share: