“Azamet Teşvikleri Tanıtım Günleri” Diyarbakır’da başladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gençlere yönelik planlı “Büyüklük Teşvikleri Lansman Günleri” Diyarbakır’de başladı.

Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kurultay Merkezi’nde 30’u aşkın alım ile yapı, gençleri kamuyla buluşturacak ve ululuk teşviklerinin tanıtıldığı stantlar açtı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda tevhit edilen, bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri, Cumhurbaşkanlığına sınırlanmış kuruluşlar ile mütenevvi kurumların yer aldığı etkinliğe, evvel, ölçülü, ortaöğretim ve üniversitelerde okuyan gençler ile aileler demet gösterdi.

Ziyaretçiler, stantlarda kurumların burs, hibe, kaynak, cesaret destekleri ve staj programlarıyla ilişkin vukuf aldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Komutan Yardımcısı Evren Başar ve Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Komutan Vekili Şanlı İhsan Su, stantları gezdi.

Gezdiği AA standında etkinliği değerlendiren Vali Akarsu, iki aktarılma sürecek fuarın aktif ve hareketli geçtiğini dile getirdi.

“Aktiflik, gençlerimizi, çocuklarımızı ve vatandaşlarımızı brifing bakımından çokça mehabetli” diyen Su, “Devletimiz seçkin kesime çokça muhteşem katkılar sağlıyor amma vatandaşlarımız bunu bilmeyebiliyor. Bu kapsamda burayı gezen cümle gençlerimiz yapılan teşvikleri yerinde görüyor. Haberleri yoksa haberli olup başvurma ediyorlar” ifadesini kullandı.

“11. durak Diyarbakır”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başbuğ Yardımcısı Başar da AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, Ululuk Teşvikleri Lansman Günleri’nin 11. durağında olduklarını, ilginin çokça pir olduğunu ve gençlerin güç teveccüh gösterdiğini tabir etti.

Devletin gençlere müteveccih destek, hibe, kaynak, burs, emniyet gibi motivasyon unsurlarını ait kurumların ehlihibre ekiplerinden öğrendiklerini anlatan Başar, şunları kaydetti:

“Bu sayede gençlerimiz üstelik kariyerlerini kurgularken, geleceklerini planlarken devletimizin hangi imkanıyla neler yağabilecekleri hususunda benzeri ayrımlılık yaratmayı amaçlıyoruz. Güzeşte hafta Erzurum’daydık. Yaklaşık 400 bin gencimizle birebir ilişki sağlamış olduk. İnşallah haftaya Van’a gideceğiz, sonrasında İstanbul, Eskişehir, İzmir ve Ankara programlarımız olacak. Yıl sonuna büyüklüğünde 1 milyon gencimizle birlik sağlamış olacağız.”

AA standı üstelik yerini aldı

Rum Ajansı (AA) üstelik stant açan kurumlar ortada yerini aldı.

AA Diyarbakır Nahiye Müdürü İbrahim Saha, AA Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Direktörlüğü ile İnsan Kaynakları Operasyonları Müdürlüğü yetkilileri, standı musahabe edenlere kurum üzerine bilgelik verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başbuğ Yardımcısı Başar, muhtelif alım temsilcileri ve gençler üstelik AA standını konuşma etti.Share: