Ayvalıklı tekvandoculardan 1 yılda 104 madalya

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Spor Kulübü’nün taekwondocu gençleri başarıdan başarıya koşuyor. 2022 yılında illerarası, lehçe ve toprak şampiyonalarında, 38 değerli, 29 gümüş ve 37 bronz girmek üzere toplamda on ayda 104 madalya kazanan çoluk çocuk madalyaya kanmak bilmiyor.

13 sene süresince; Bayramiç, Balıkesir, Edirne, Çanakkale, Lüleburgaz, Sivas Cumhuriyet Altını kupaları, Yıldızlar Avrupa ve Cenup Kore, Almanya, Belçika, Hollanda, Bosna Hersek, Yunanistan, Bulgaristan, Çekya, Fransa, Cenup Kıbrıs, Sırbistan Dünya şampiyonalarından madalyalarla dönen gençleri motive eden çalıştırıcı Volkan Sersan, “Ayvalık Spor Kulübü yerine 13 yılda 11 ülkede arsıulusal şampiyonalara katıldık ve dokuzu uluslararası koyulmak için taekwondo branşında 113 bando kupasına sahibiz. Balıkesir spor tarihinde taekwondobranşında ilk kez Dünya Şampiyonası’nda milli bando antrenörü kendisine fariza yaptım. 13 yıldır Ayvalık ilçesinde olimpik tıpkısı spor branşı olan taekwondo sporunu çocuklara ve gençlere selis olarak vermekte olan Ayvalık Spor Kulübü’nün sporcuları herhangi bir geçen bölüm sükse grafiğini yükseltiyor. Çalışmalarmızı iri aynı gayret ve özveriyle sürdürüyoruz. Taekwondo ülkemizin satranç ve voleyboldan sonradan bildirme fazla lisanslı sporcuya topluluk olan spor branşıdır. Tıpkısı zamanda ek olduğu her olimpiyat oyunlarında madalya getiren tek spor branşımız” dedi.

2022 yılında bugüne kadar 213 sporcu lisanslaması yaptıklarını anlatan Yanardağ Sersan, kulüpte lisanslı etkili kendisine 127 sporcunun yetişek gördüğünü söyledi. Balıkesir’da yer çok lisanslı sporcuya cemaat olduklarını hatırlatan Sersan, “Bunun bilinciyle taekwondo sporunun Ayvalık İlçe temsilcisi namına işimizi severek, profesyonel olarak yapıyoruz. Yetişek gören çocuklarımıza ve gençlere tezyifkâr derece ve ehemmiyet verdiğimiz üzere lisanslı sportmen sayımız ile her yıl Ayvalık’ta ilçe birincisi oluyoruz. Balıkesir ilinin da arz fazla lisanslı sporcuya topluluk olan spor kulüplerinden biri olma unvanımızı koruyoruz. Bu sporcularımızın süresince uluslararası ve ulusal şampiyonalarda evre elde etmiş, Türkiye derecesi elde etmiş ve milli takımlarımız adına yarışmış bir nice sporcumuz bulunmaktadır. Toplumsal yük ilkelerimiz gereği ocak durumu bereketli olmayan ve yetenekli 13 sporcuya birlikte kulübümüz bünyesinde ücretsiz eğitim vermekteyiz” diyerek konuştu. – BALIKESİR

Share: