“Astoria Grande” kruvaziyeri 800 yolcusuyla ikinci kat Trabzon’a geldi

Rusya’nın Soçi kentinden akım fail 800 turisti taşıyan bulaşıcı gemisi, ikinci kez Trabzon Limanı’na geldi.

“Astoria Grande” ünlü 1200 eğreti kapasiteli, 193 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindeki 11 eğik kruvaziyerle kente gelen Rus turistler, işlemlerinin ardından Trabzon’da tarihi ve turistik yerleri girmek üzere limandan ayrıldı.

Trabzon Liman İşletmeciliği NAN Umumi Müdürü Yenmiş Evliya, AA muhabirine, “Astoria Grande” kruvaziyerini ikinci nöbet Trabzon Limanı’nda ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Bu yıl kente haddinden fazla sayıda gezmen geldiğini belirten Duayen, kruvaziyerle mevrut Rus turistlerin birlikte bir farkındalık yaratacağını düşündüklerini ifade etti.

Evliya, kruvaziyerin geçen kamer Trabzon’a önceki geldiğinde kestirmece 400 yolcusu olduğunu anımsatarak, “Demin ise aynı 800’e çıktı. Bu aynı ati el için bin birey olacak. Berenarı güzelce aynı gemi. Bu gemiyi limanımızda ağırlamaktan sağlık alıyoruz.” dedi.

Turu düzenleyen şirketin yetkilisi Alper Ayar ise Soçi’den aldıkları yolcularla İstanbul, Pınar, Amasra, Sinop ve Trabzon limanlarını musahabe ettiklerini aktardı.

Genellikle haftalık turlar düzenlediklerini dile getiren Ayar, “Yolcularımız isteyerek Türk limanlarını mülakat ediyorlar. Tarihi, turistik yerleri geziyorlar. Ziyaretimiz ayrımsız çevrim sürüyor. Yolcularımız karaca turu yapıyorlar. Görülecek, gezilecek yerleri geziyorlar. Akşam Ezanı birlikte yolcularımızı alıp yine ayrılıyoruz. Buradan Soçi’ye gideceğiz. Soçi’den yine bakir yolcularımızı alıp tekrar bir haftalık Türkiye limanları turumuz olacak.” diyerek konuştu.

Değer, 1200 bulaşıcı kapasiteli, 450 personelin birlikte fariza yaptığı geminin 29 Ekim’e büyüklüğünde seferlerine bitmeme edeceğini vurgulayarak, sezonu 15 seferle kapatmayı, gelecek sene ise şirketin elan çok dolaşma yapmayı planladığını sözlerine ekledi.

Share: