Aşkın tanımını eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a alkış yağdı

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan Samsun’birlikte DOĞRU Öğür Istişare Meclisi Toplantısı’nda konuştu. Samsunlu vatandaşlara aşkın tanımını işleyen Erdoğan, “Bizim için anne olan milletin rızasıdır. Aziz milletimizin hayır duasıdır. Geride şükranla yadedilecek eserler, hizmetler bırakmaktadır. Sonuç 20 yılda gayrı 80 vilayetimizle birlikte Samsun’de birlikte nazik bir inkılap gerçekleştirdik. Akıbet 20 yılda oplam 43 bilyon teklik yatırım yaptık. Sorarlar aşk nedir? Aşk kişinin sevdiğinde bulunmayan olmasıdır. Anca bahis ola beri gele bulunmayan. Mukassem yol uzunluğunu 312 kilometreye kavuşturduk. Samsun’u hızlı şimendifer hatlarına bağlayacak çalışmaları de yürütüyoruz.” diye niteleyerek konuştu. Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından salonda alkış tufanı koptu.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

Şehre gelişimizden itibaren bizleri bütün canıgönülden bağrına basan Samsunlulara teşekkürname ediyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı daim eylesin diyorum. Samsun’a en üst 2 yıl evvel yer kongremiz ve Samsun- Sivas Demiryolu rehabilitasyon projesinin açılış töreni için gelmiştik. Yeniden Milli Mücadelenin şehri Samsun’dayız. Bugün burada teşkilatımızın fedakar, gayretli neferleriyle yeniden birarada olmanın mutluluğu içindeyim. Siz sorun arkadaşlarımın değme birine bildirme kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

“TÜRKİYE’Yİ 2023 HEDEFLERİNE ULAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Samsun’de partimizde fariza yapmış birlik kardeşlerime teşekkürname ediyor, darülbekaya uğradığımız kez arkadaşlarımızı yağmur, minnetle anıyorum. Rabbim hepsinden Allah razı olsun diyorum. Onlar milletimizin istiklal ve doğacak mücadelesine adlarını değerli harflerle yazdırdılar. Pazartesi haset Afyonkarahisar ve Kütahya’daydık. Hem zaferimizi kutladık hem de bu şehirlerimize kazandırdığımız eserlerin toplu açış törenlerini yaptık.

Perşembe günü gözleri ışıl ışıl 20 bin öğretmenimizin atamasını yaparak görev yerlerine uğurladık. Salı haset Bosna-Hersek- Sırbistan ve Hırvatistan’a gideceğiz. 21 yılın birikimiyle ama evvel günkü aşkla sevi ile ülkemize ve milletimize hizmet ediyoruz. Küresel ölçekte yaşanan sıkıntılara karşın Türkiye’yi 2023 hedefleriyle kucaklaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemizin en büyük teknoloji şöleni TEKNOFEST’e bu yıl Samsun karı sahipliği yapıyor. Türkiye’nin istikbal uygulayım bilimi ürünlerinde nerelere vürut rüyet imkanı bulduk.

“BAY KEMAL, TEKNOFEST’E TURİSTİK GEZI YAPMIŞ”

Gençlerimizin önlerine takozlar konmazsa, hani ayrımsız açıklık CHP’nin takozlar koyduğu gün vardı ya, önlerine kıskı konulmayınca bu budun nelere muktedirdir onu gösterdi. TEKNOFEST’i görüp bile gururlanmamak olabilir değil. İktidara geldiğimiz domestik ve milli yüzdelik 20’ydi ama deminden yüzde 80. Bu durarak, yatarak olmuyor Bay Eksiksizlik, fiilen oluyor. Ama sağolsun TEKNOFEST’e turistik yolculuk yapmış. İnşallah ilham almıştır. Bu millet 1 yüzyıl ilk verdiği milli mücadelede olduğu gibi akıbet basamak kısıtlı imkanlarla kullanılmamış ve nazik tıpkısı kabile yazıyor.

Türkiye ayağına vurulan zincirleri kırdıkça, üzerine giydirilen lento gömleklerini parçaladıkça, global ölçekte kendiliğinden bayram ettiriyor. İnsanımızı birbirine kırdırarak ülkemizin geleceğini çalanlara, provokatörlere, terör örgütlerine, daima karamsarlık aşılayan nuhuset tellallerine, kıfayetsizlere karşın ülkemiz muvazene ve büzük abidesi kendisine mecmu dünyada göz dolduruyor. Baykar daha çok ürünlerini yetiştiremiyor. 1 yıl sonraya 3 yıl sonraya periyot veriyor. Bakın nereden nereye geldik?

“HELALLEŞME, BİR OYUN”

Yıllarca ülkemizi uygulayım bilimi çöplüğü haline getirenlerin çok aheste rahatsız olduğunu biliyoruz. Terörle mücadelemizi zat silahlarımızla yürütebilmemizin yarıcı örgüt yandaşlarını huzursuz ettiğini biliyoruz. Bu mutluluk şişman iğne üretemiyordu. Bundan Sonra hepsinin bildirme güzelini yapar hale geldik. Defans sanayinde geldiğimiz kavuşum toptan cebe tüccarlarını rahatsız ettiğini birlikte biliyoruz. Türkiye’nin defans endüstri birlikte farklı alanlarda ateş parçası özgür büyüklük haline gelmesinde tahammülleri yok. Bu tahammülsüzlüklerini rastgele fırsatta dile getirmekten çekinmiyor.

Ne diyor? Helalleşme. Bu bir baziçe. İmam hatip okullarımız, teferruat tefehhüm yuvalarımız, alimlerimizle ilgili hakaretlerin havada uçuşmalarının gerisinde bu nobranlık var. Partimizin kapısına kilit vuracak büyüklüğünde gözlerini karartmanın gerisinde bu faşist kafayı hortlatmak çabası var. Alevi-Bektaşi kardeşlerimize edepsizlikler bile bu oyunların tıpkısı parçası. CHP ve yoldaşları milletten yüz bulamadıkça zılgıt ve hakaret diline sarılıyor.

“SANDIKLARI PATLATACAĞIZ”

Dar günleri gayet dolgunca değerlendirecek inşallah 2023’üstelik da Topluluk İttifakı yerine sandıkları patlatacağız. Günü Geçmiş senaryoları CHP ve yoldaşları eliyle yeniden tedavüle sokmaya çalışıyorlar. Buradan kundak tüccarlarına küşade söylüyorum; hangi yaparsınız yapın başaramayacaksınız. Bu milletin kardeşliğini bozamayacaksınız. Sinsi emellerinize ulaşamayacaksınız. Hangi tuzakları kurarsanız kurun, TEKNOFEST gençliğinin uyanışını engelleyemeyeceksiniz. Kimlerle kolkola girerseniz girin, ati asrın Türkiye yüzyılın olmasının önüne geçemeyeceksiniz.

“EVVEL 2023 SONRALARI 2053”

Bu sinsi planları bozacak, etki niyetleri kursaklarda bırakacak olan bizleriz. Türkiye evvel 2023 hedefleri peşi sıra 2053 vizyonuyla buluşturacak olan biziz. Asırlık özlemleri gerçeğe dönüştürecek kadrolar biziz. Türkiye’nin yeniden şekillenen global sistemde hak ettiği yeri almasını sağlayacak olan biziz. AK Öğür ve Topluluk İttifakı milli iradenin, kavim egemenliğinin sarsılmaz savunucusu cumhuriyetimizin yılmayan neferidir. Mazlum ve mağdurların umudu olan bu güzel ülkeyi ne FETÖ’cü hainlerin ne PKK’lı alçakların ne üstelik bunların CHP içindeki uzantılarının insafına ayrılma edemeyiz.

Vezirköprü barajı ile birlikte 9 baraj düz yazı ettik. Endüstri ve teknolojide 4 eskimemiş birleştirme sanayi, 4 ARGE merkezi kurduk. Hizmet mücadelemizi bitmeme ettirmek istiyoruz. Bunun için sizlerden vites yükseltmenizi bekliyoruz. İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır. Yengi emek verenlerin, çalma dökenlerindir. Karşımda 2023’ü yıpranmamış ayrımsız milat yapacak kahramanları görüyorum.Share: