ASKER ARKADAŞLARI, 33 YIL SONRA KONYA’DA BULUŞTU

ASKERLİK görevini Balıkesir’in Çayırhisar ilçesinde o dönem ‘Ordudonatım Okulu ve Eğitim Bilimi Merkezi Komutanlığı’ adını taşıyan askeri birliğin Hususi Eriştirme Bölüğü’nde fariza özne 24 arkadaş, 33 sene sonraları Konya’birlikte içtimada buluştu. Er arkadaşları o dönüş binbaşı yerine fariza özne komutanları Galibiyet Angın’a içtimada ikmal verdi.

Askerlik görevlerini 1989- 1991 yılları ortada o periyot ‘Ordudonatım Okulu ve Terbiye Merkezi Komutanlığı’ adını taşıyan askeri birliğin Hususi Eriştirme Bölüğü’nde fariza fail ihvan, 5 yıl ilk ilk defa askeri birliğin bulunduğu Balıkesir’da buluştu. Her yıl rastgele birinin memleketlerinde buluşmaya değişmeyen veren çeri arkadaşları daha bilahare Rize ve Aydın’bile aynı araya geldi. Pandemi zımnında ara veren çeri arkadaşları, bu sene ise askerlerden Arafa Soydan’ın memleketi Konya’birlikte buluştu. Buluşmaya 24 sevimli ve o aktarılma komutanları olan tekaüt binbaşı Galebe Anılmış birlikte katıldı. Tıpkı otelde toplanan er arkadaşları, komutanlarına içtimada yegâne yegâne bitirme getirdi. Peşi Sıra de askeriye günlerindeki hatırlarını anlatıp dostane etti.

‘ONLARI GÖRÜNCE GENÇLEŞTİM’

Komutanları mütekait binbaşı Yengi Angın, askerlerini görünce gençleştiğini belirterek, “1989-1991 yılları ortada Balıkesir Özel Ulaştırma Birliği’nde görev yaptık. Ben bölük komutanlarıydım. Arkadaşlarımızdan gelenleri burada ağırlayıp, ahbaplık etmek, gençleşmek ve birbirimizi unutmamak amacıyla buradayız. Bu birlikteliğimizi bitmeme ettirmeye çalışacağız. Onları görünce gençleştim. Bizlerin çok değiştiğimizi ve haddinden fazla geliştiğimizi da gördüm” dedi.

O dönemde askeriye yapan Kastamonulu Fatih Mehmet Gülşen, “Çokça mutluyuz. Aramızdan memat fail arkadaşlarımız var. Onlar üzere üzgünüz. Normalde daha kalabalığız, amma bu yıl sayımız az buçuk düştü. Bu haddinden fazla fena hâlde benzeri duygu. Elhak birçoğuyla temelli görüşüyorduk. Burada yine buluşmak alelacayip aynı ruh. İnşallah gitgide çocuklarımız de katılır” diye niteleyerek konuştu.

Yine o dönemde askerlik fail Mersinli İlyas Ateş ise, “Konya’ya zırh arkadaşlarımızla, dostlarımızla, canlarımızla buluşmaya geldik. Elan esbak katılıma gelemedim, ama deminden buradayım. Buradaki dostlarımızla 33 yıl sonra ahbaplık etmek güzelce” dedi.

Share: