Ardahan ruzname haberleri | Ardahan Valisi Öner, sarsıntı bölgesindeki incelemelerine devam etti Açıklaması

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Göle ilçesinde depremden etkilenen köylerde incelemelerini sürdürdü.

Eski taş mefret evlerin hasar gördüğü ilçeye vabeste köylerde, 27 Eylül’birlikte meydana gelen 5 büyüklüğündeki sarsıntı sonrası vatandaşların ihtiyaçları gideriliyor.

Bu çerçevede halen evlerine girmekte endişe yaşayan vatandaşlara İl Facia ve Acil Müdürlüğünün (AFAD) verdiği 650 çadırın kurulumu tamamlandı.

Vali Öner, vatandaşların taleplerini görmek ve yapılan çalışmaları durumunda görmek için Balçeşme köyündeki Afet Eş Güdüm Merkezini ülfet etti.

Ardından depremden etkilenen Küçükaltunbulak ve Koyunlu köylerinde incelemelerde kâin Öner, vatandaşların arzu ve sorunlarını dinledi.

Öner, araştırmalar sonrası AA muhabirine, yapılan çalışmaları henüz evvel olduğu kabil gene yerinde kollamak için köylere geldiğini anlattı.

Vatandaşların kullanılmamış taleplerini değerlendirdiklerini tamlayan Öner, şunları kaydetti:

“Ihtişam olarak vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırmaya müteveccih çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüz şita, vatandaş devletin ısıdam elini hissetmeli. Biz da bunun gayretindeyiz. Zira yaşanan olaya ilişkin yeni dilek ve öneriler geliyor, tığ birlikte bunları aceleci ve hassasiyetle yerine getirmeye çalışıyoruz.”

Share: