Aranan suratsız polisle girdiği çatışmada geberik ele geçirildi

– Aranan sakil polisle girdiği çatışmada ölmüş ele geçirildi

UŞAK – Uşak’ta cinsel saldırı, gasp, hürriyeti gözdağı ve bölük dokunulmazlığını ihlal gibi haddinden fazla sayıda suçtan aranması olan nahoş, polisin ‘teslim ol’ çağrısına ateşle kıymet verince çıkan çatışmada geberik ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, cinsî ofans, plaçka, ev dokunulmazlığı ihlali ve kişiyi hürriyetinden hamhalat kılma gibi çokça sayıda suçtan yakalanma kararı kâin Hasan Toğay’ı (39), merkeze sınırlı Aybey Mahallesi Merdivenli Çıkmaz üzerinde gören Yardımcı İl Inanma Müdürlüğü ekipleri, şüpheliyi gözaltına kabul etmek istedi. Elinde kâin pompalı tüfekle ekiplere dokunaklı açan ve koşarak kaçmaya etkin Toğay, 2. Yıpranmamış Cami Sokak üstünde çalılıkların arasına saklandı. Ekiplerin “Silahını bırakarak doğrulama ol” uyarısına yöntemsiz Tuğay’ın, çalılıklar arasından ekiplere üzücü açması sonucu patırtı çıktı. Polis ekipleriyle çatışmaya giren Hasan Toğay, görüngü yerinde hayatını kaybetti. Yapılan incelemelerin peşi sıra Toğay’ın cenazesi Uşak Yetişek ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Öte yandan Hasan Toğay’ın 27 Eylül 2022 günü meydana mevrut tıpkı seksüel saldırış suçundan mahkemeye irsal edildiği ve tutuksuz yargılanmak için azade bırakıldığı, 2008 senesinde cinsî saldırıdan mahpushane yattığı ve 3 Ara Cumartesi günü da 4 darülfünun öğrencisinin bulunduğu eve cebren girerek saklandığı öğrenildi.

(KK-MB-DK-Y)

Share: