Antalya ruzname haberleri: Antalya’da dezenfektanın parlaması sonucu vücudu yanan kadının tedavisi sürüyor

Antalya’nın Manavgat ilçesinde çalıştığı otelde şişelere doldurduğu dezenfektanın, yanındaki arkadaşının yararlanmak çakması ile parlaması sonucu vücudunda 3. kademe yanıklar oluştuğu öne sürülen 20 yaşındaki Havva Öz’ün kilolu bakımdaki tedavisi devam ediyor.

Ahmet Yüce ve Fatma Münezzeh çiftinin koşa çocuklarından Havva Katışıksız, kazandığı üniversite eğitimi masraflarını karşılayabilmek için haziranda ilçedeki aşırı bire bir otelde çalışmaya başladı.

Otelin deposunda 8 Ağustos’ta, iddiaya göre iki arkadaşıyla müşteriler üzere şişelere dezenfektan dolduran Sili’ün, bu tam yanındaki arkadaşının çakmak çakması ile dezenfektanın parlaması sonucu yüzünde ve vücudunda yanıklar oluştu.

Serik’teki hastaneye kaldırılan Temiz, sonra Antalya’ya, peşi sıra İzmir Bozyaka Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’ne nakledildi. Günahsız’ün, yavaş bakımdaki tedavisine 75 gündür devam ediliyor.

Ailenin şikayeti üstüne Manavgat Cumhuriyet Altını Başsavcılığı 11 Ağustos’ta sormaca başlattı.

“Kızımın benzeri zaman ilk iyileşmesini istiyorum”

Cet Ahmet Mualla Öz, gazetecilere, otelde tek yetişek verilmeden komi adına etkin kızına ve arkadaşlarına müşterilerin kullanması üzere dezenfektan dolumu yaptırıldığını söyledi.

Dolum sırasında otel çalışanı A.H.T’nin sigara somurmak amacıyla çakmağını çaktığında dezenfektanın alaz aldığını öğrendiklerini belirten Temiz, “Otelden ‘Kızınız kaza geçirdi’ diye niteleyerek haber verdiler. Hastaneye gittim, kızımı ızdıraplı halde buldum. Vakit Kaybetmeden yüzünü görebildim. Herhangi Bir yeri yanmıştı, konuşamıyordu.” dedi.

Yoğun bakımdaki kızını 53 aktarılma sonra görebildiğini dile getiren Münezzeh, “Boğazından açılan delikle araba sebebiyle nefes alıyor ve beslenmesi sağlanıyor. Konuşamıyor. Daha sonrada entübe edildi. Demincek az buçuk henüz ongun olduğunu öğrendik. Namına geldi ama hala dirimsel tehlikesi sürüyormuş. Kızımın aynı dakika önce iyileşmesini, aramıza dönmesini istiyorum.” diyerek konuştu.

Kızını bu ayla getirenlerin cezasını çekmesi amacıyla otelin ve dezenfektanın yanmasına illet olan eşhas karşı suç duyurusunda bulunduklarını vurgulayan Katışıksız, “Kızım 75 gündür acılar ortamında. Onunla bu arada bizler birlikte çığlık çekiyoruz. Henüz elan dirimsel tehlikeyi atlamış değil. Yanıkların iyileşmesi için uzun uzun bir müddet otama görecek. İyileştiğinde bile operasyonlar geçirecek. Kızım Isparta Patika Efdal Okulu Muhasebe ve Alacak Uygulamaları Programı’nı kazanmıştı. Tedavisi dolayısıyla eğitime başlayamadı.” ifadelerini kullandı.

Share: