Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur’da öğrenciler açıklık tatile girdi

Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur’da öğrenciler ile öğretmenler, zaman 2022-2023 eğitim bilimi talim yılının geçmiş vuzuh tatiline girdi.

Antalya Milli Eğitim Müdürü Emre Deli Dolu, kentte 1710 okulda öğrenim gören 486 bin mektepli ile fariza özne 35 bin öğretmenin uzaklık tatile girdiğini söyledi.

Birinci dönüş mesafe tatilinin 14 Kasım’da başlayıp, 18 Kasım’da sona ereceğini hatırlatan Etken, öğrencilere tıpkısı haftalık tatili sunma gür şekilde değerlendirmeleri ve bereketli mübarek pusula okumaları tavsiyesinde bulundu.

Muğla

Muğla ve ilçelerinde 14 bin sarıklı, 165 bin mektepli duruluk tatile girdi.

İl Milli Eğitim Emre Öz, 2022-2023 terbiye tedris yılının önceki çeyrek altın dönemini başarılı benzeri şekilde sonlandırdıklarını söyledi.

Eğitimde verimliliği artırmak, sarıklı ve öğrencilerin dinlenmesine vesile nail olmak yerine sunulan küşayiş tatilin, zatî ve mesleki yönden gelişmeye imkan sunacağını tamlayan Öz, öğrencilerden meydanlık tatili artağan geçirmelerini istedi.

Burdur

Burdur’da 252 okulda eğitim talim gören 42 bin 932 öğrenci ile 3 bin 662 sarıklı uzaklık tatile çıktı.

İl Milli Terbiye Müdürü Nesrin Kakırman, sarıklı ve öğrencilere dolgunca tatiller dileyerek, dinlenmiş ayrımsız şekilde uzaklık tatilden sonra okullara dönmelerini tavsiye etti.

Isparta

Isparta Milli Yetişek Müdürü Erhan Baydur, diyar genelinde hep 84 bin 801 öğrenci ile 7 bin 140 öğretmenin nısıf sene tatiline çıktığını söyledi.

İl genelinde bütün 476 okul bulunduğunu belirten Baydur, öğrencilere aleniyet tatilde mektup okumaları önerisinde bulundu.

Share: