Ankara’da İstanbul Sözleşmesi ve Lgbti Karşıtı “Ailen Hareketli Altında Yürüyüşü” Yapıldı: “Cinsiyetsiz Cemiyet Projesine ‘Dur’ Da”

Olgun: DİLAN KUTLU/ Kamera: FURKAN FAZILET

Ankara Sivil Cemiyet Platformu, Ankara’da “ev yürüyüşü” yaptı. Hacı Küçümseme Ege Camisi’nin uğrunda toplanan kadro için Millet Anafartalar Caddesi iki saat trafiğe kapatıldı. “Ailen atak altında”, “Cinsiyetsiz sosyete projesine dur birlikte” mukayyet dövizler haiz hareketli, Budun Atatürk Heykeli’ne büyüklüğünde yürüdü.

Ankara Sivil Sosyete Platformu marifetiyle (ASTP) “ocak yapısının korunması ve sapkınlıklarla savaşım” üzere bugün Ankara’da “Ev Yürüyüşü” yaptı.

Çok sayıda sivil cemiyet kuruluşunun desteğiyle meridyen düzlemi saatlerinde düzenlenen etkinlik kapsamında, Hacı Söz Iye Camisi’nin uğrunda toplanan ve “Ailen atak altında”, “Cinsiyetsiz topluluk projesine dur da”, “Sapkınlık normalleştirilemez”, “Çocuklarını global çetelerden koru” yazılı Türki ve İngilizce dövizler taşıyan canlı, Millet Atatürk Heykeli’ne büyüklüğünde yürüdü.

Grubun yürüyüşü için Anafartalar Caddesi trafiğe kapatılırken, polisin geniş asayiş önlemleri aldığı eylemde, sık sık tekbir getirildi. Pankartın uğrunda çocuklu annelerin yürütülmesi da özen çekti.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ MAKSAT ALINDI

ASTP Başkanı Mustafa Kır, İstanbul Sözleşmesi’ni gaye alarak şunları söyledi:

“İstanbul Sözleşmesi ilerleyen süreç içerisinde LGBT lobisini güçlendirmeye toplumsal cinslik eşitliği adı altında eşcinsel ve cinsiyetsizliği normalleştirmeye, bayrı aile yapımızı yıkmaya, inanç ve hars medeniyet değerlerimizi namevcut etmeye müteveccih haddinden fazla vahim global tıpkısı yıkım projesi olduğu anlaşılmıştır.

Lezbiyenlik, geylik, biseksüellik ve transseksüellik kabilinden sapkınlıkların yayılmasının zeminini oluşturmuştur. Bizi binlerce yıldır bize bağlayan neslimizin üremesini sağlayıcı ortamında merbutiyet, saygı cesaret kaynağımız olan eş kurumlarımız yıkılmaya çocuklarımızı milli manevi ve aktöresel değerlerinden uzaklaştırılarak neslimizi ifsad etmeye başlamıştır.”

“DİZİLERDE, ÇİZGİ FİLMLERDE DAHİ BU SAPKIN İDEOLOJİ ÇOCUKLARIMIZA ENJEKTE EDİLİYOR”

Etkinliğin dizgi heyeti üyesi Bekir Engül ise, “Filmler, diziler, reklamlar, kitaplar imdi iz filmler dahi dahi bu sapkın ideoloji çocuklarımıza ve gençlerimize adeta enjekte ediliyor. Sapkınlıklar normalleştiriliyor. Bugün burada neymiş türe ve hürriyet talebiyle başlatılan sinsi girişimlerin artık sapkınlığa imkan değil, ayrıcalık talep etme aşamasına geldiğini hisse senedi spor ve tekellüm camiasını köle alamaya hazırlandığını bildiğimiz amacıyla toplandık” dedi.

Share: