Ankara ve Çankırı’da işler; milyonlarca teklik yapmacıklı akaryakıt fişi düzenlenmiş

TİCARET Bakanlığı Gümrükler Sahabet Umumi Müdürlüğü Akaryakıt Kaçakçılığıyla Savaş Hususi Ekibi, akaryakıt kaçakçılarına yönelik Ankara ve Çankırı’da operasyon düzenledi. İstasyonlarda binlerce litre pusat dışı akaryakıt satıldığı ve milyonlarca teklik yapmacıklı akaryakıt fişi düzenlendiği belirleme edildi.

Bakanlıktan yapılan bağlanmış açıklamaya bakarak; gerçekleştirilen evvel faaliyetler Ankara şehir merkezinde ruh gösteren aynı akaryakıt istasyonuna oldu. bahis konusu operasyonda araçların aldıkları akaryakıta ait finansal fişlerin kayıtlarının edip kasalardan silindiği ve tek koca yapılmamış kabilinden gösterildiği tespit edildi. Araştırmayı derinleştiren ekipler istasyonda kâin tanklardaki yakıt miktarlarının üstelik akıllıca tayin edilmesini engelleyen, sonunda yapılan usulsüzlüğü gizlemeye yönelik tıpkı mekanizma ele geçirdi. Tankların içerisinde mevcut akaryakıt miktarını ölçen sisteme koşut tıpkı sistemin henüz olduğu ve bu sistemin istasyonun çatısına gizlendiği tayin edildi. Antrparantez koca tabancalarının olduğu pompanın arka tarafına gizlenmiş ikinci tıpkısı pompa beyni ve yazar kasa olduğu ve bu sistemin mir yapıldığında kayıtların özişler sistemine yansımasını engellediği belirlendi. Tayin edilmesi oldukça print ayrımsız kaçakçılık yöntemini ortaya çıkaran özel kol alarga kumandayla arama edilen ve devleti milyonlarca liralık zarara uğratan sistemleri çökertti.

KORSAN UYGULAMA İLE AKARYAKIT SATMADAN FİŞ DÜZENLENMİŞÖzel Ekibin yürüttüğü diğer ayrımsız operasyon ise Çankırı ilinde gerçekleştirildi. Gümrükler Dulda Genel Müdürlüğü Akaryakıt Kaçakçılığıyla Mücadele Özel Ekibince aynı ayrıksı akaryakıt istasyonunda edip kasayı köprüleme bırakarak vasıta dışı bey yapılmasını ve yazar kasadan koca verilerinin silinmesini sağlayıcı başka aynı düzenek ortaya çıkarıldı. Yapılan aramada ayrıca istasyon binasında düzenekle ilişkili 1 edip kasa ve elektronik beyin ele geçirildi. İstasyonda deniz hırsızı bire bir program kullanılarak bilgisayarla yazar kasa ortada angajman kurulup harcama izhar etmek üzere makbuz talep eden mükelleflere akaryakıt satmadan yazar kasadan makbuz düzenlendiği tespit edildi. Bu yöntemler kullanılarak istasyonlarda binlerce litre kayıt dışı akaryakıt satıldığı ve milyonlarca liralık düzme akaryakıt fişi düzenlendiği belirleme edildi.Yapılan açıklamada, “Ticaret Bakanlığı Akaryakıt Kaçakçılığı ile Uğraş Hususi Ekibinin vasıta dışı ve geriden geriye akaryakıt satışının önlenmesine yönelik denetimleri etken aynı şekilde sürdürülmekte. Gümrükler Koruma Umumi Müdürlüğü ekipleri, ülkeyi milyonlarca teklik zarara uğratan, düz tüccarı kıygın ederek, haksız rekabete neden olan akaryakıt kaçakçılarıyla mücadeleye yordam kesmeden devam etmekte” denildi.

FOTOĞTAFLI

Share: