Ankara gündem haberi | Kuzey Ankara Tören Düzeni Yolu Tüneli’nde değişiklikler çalışması başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), sık sık kayaç tedenni sorununun yaşandığı Kuzey Ankara Protokol Yolu Tüneli’nde tebeddülat çalışması başlatıldığını bildirdi.

ABB’den yapılan açıklamada, başkentlilere elan konforlu ve güvenilir ulaşım bulmak amacıyla çalışmalara bitmeme edildiği belirtildi.

Yeni defa ve köprülü kavşaklarla başşehir trafiğini rahatlatan ABB’nin, bir zamanda ana arterler başta tevessül etmek amacıyla cadde ve bulvarlarda de hizmet, onarım ve tebeddülat çalışmaları yaptığı vurgulanan açıklamada, “Olgun İşleri Ofis Başkanlığı, 15 sene ilk yapılan ve imal aşamasındaki hatalı imalat zımnında sık sık üzerindeki kayaların düşmesi sonucunda kazaların meydana geldiği Şimal Ankara Protokol Yolu Tüneli’nde tebeddülat çalışması başlattı.” bilgisi verildi.

Çalışmalar kapsamında, ferda akşam yarısı gidiş geliş aktarımı yapılarak, tünelin Çankırı yönünün trafiğe kapatılacağı, 40 devir içerisinde tamamlanması hedeflenen icraat süresince, trafik akışının Ankara yönünde 2 gidiş-2 geliş şeklinde sağlanacağı duyuruldu.

Share: