Anaokulu öğrencilerine efsanevi sevgisini atlarla aşıladılar

Anaokulu öğrencilerine hayvan sevgisini atlarla aşıladılar

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’birlikte anaokulu öğrencileri hayvan sevgisini atlarla tattı. Meslek bahçesine gelen atlara aldanmak amacıyla birbiriyle yarışan miniklerin heyecanı mülevven görüntüler oluşturdu.

Şehir merkezinde kâin Martir Tasavvur Akçay Anaokulunda yetişek gören minik öğrenciler ‘Haftanın Çocuğu’ projesi ile hayvanları tanıyor. Proje çerçevesinde bu hafta kendisine geçenek mevrut Amine Etkili ise babası Abdulkadir Faal’nın atlarıyla okula gelerek arkadaşlarına atları tanıttı. Okulun bahçesinde atları gören minikler sabırsızlıkla atlara binmeyi beklerken heyecanları izleyenlerin yüzünde gülücük oluşturdu.

“Ayrıntılar üzere ego da heyecanlandım”

Minik öğrencilerin atları görünce haddinden fazla mutlu olduğunu tabir fail Şehit Erek Akçay Anaokulu öğretmeni Şiddetli Yılmaz Kardeş, “Şu anda okulumuzun bahçesine 2 pasaj at getirdik ve çocuklarımız atlara biniyorlar. Tığ okulumuzda haftanın çocuğu projesini yürütüyoruz rastgele hafta ayrımsız çocuğumuz başbuğ oluyor sınıfta ve haftanın tıpkı gününde efsanevi tanıtımı yapıyor. Bugün üstelik kânunuevvel Amine Etkin’daydı babasının atları olduğu üzere okula atlar getirdiler. Çocuklardan çokça ego da haddinden fazla heyecanlandım. Hepimiz çokça mutluyuz ve çok memnunuz elhak bugünü iple çektik” diye konuştu.

“Atların ne kadar merhametli olduklarını izah etmek istedik”

Çocuklara hayvan sevgisini ilkah etmek amacıyla atlarıyla kızının okuluna mevrut Abdulkadir Faal, “Velisi olduğum kızımın haftalık çocuk günüydü. Ekol müdürümüz ve öğretmenimiz benden böyle tıpkısı talepte bulundular atlarını getirir misin diyerek tığ de tamam dedik. Bugün birlikte atlarımız getirdik çocuklara at ve hayvan sevgisini, hayvanların hangi kadar merhametli hangi büyüklüğünde iyice olduklarını hele atın vurgusunu tahsis etmek istedik. Emeği güzeşte herkese çokça çok teşekkürname ederiz” ifadelerini kullandı.

5 yaşındaki anaokulu öğrencisi Eren Emir Buğur üstelik “Okulumuzda atlar olduğu için haddinden fazla fena hâlde bire bir ruh hissediyorum. Atların ne yemekleri yediklerini biliyorum. Atlar çiftlikte yaşarlar. Atları ilk defa görüyorum, dede ilk defa bindim. Ben de beygir ahzetmek istiyorum” dedi.

Share: