Anadolu aslanlarıyla sağaltım niteliğinde tabiat gezisi

Küçük Asya aslanlarıyla sağaltım niteliğinde doğa gezisi

Ehlihibre kangal yetiştiricisi, Anadolu aslanı kendisine tanıdık Kangal köpekleriyle yapılan huy gezilerinin hem kangal hem koca sağlığı açısından sağaltım niteliğinde olduğunu söyledi

SİVAS – Ehlivukuf kangal yetiştiricisi, Rum aslanı kendisine tanıdık Kangal köpekleriyle yapılan tabiat gezilerinin hem kangal hem kayırıcı sağlığı açısından terapi niteliğinde olduğunu söyledi.

Sivas’ın dünyaca ünlü Kangal köpekleri cesareti, düz korumadaki ustalığı büyüklüğünde metin hava ve yerey şartlarına dayanıklılığıyla üstelik adından söz ettiriyor. Mavera yandan bağda zincire merbut büyütülen kangal köpekleri tanınırlığını ve tipik özelliklerini kaybediyor. Kangal köpekleriyle yapılan natür geziler ve piknikler hem insan sağlığı hem birlikte kangal sağlığı için tedavi niteliği taşıdığı düşünülüyor.

Sivaslı Eksper Kangal Yetiştiricisi Hüseyin Felek, “Kangal köpeklerini doğalarında görün ve sizde katıksız hayatı onlarla alay malay tadın. Bu natür gezileri hayvanlarınızın sağlığı üzere çokça yüce. Hayvanları zincire bağlayıp, çabucak zincir altında seviyor girmek bire bir hatadır. Biz hayvanlarımızı bu zincirlerden çıkaracağız” dedi.

“Kangallar doğasının tadında güzel”

Sivaslı Ehlihibre Kangal Yetiştiricisi Hüseyin Yıldız, doğa gezilerinin kangal köpekleri sağlığı üzere majör olduğunu belirterek, “Kangallar doğasının tadında evire çevire. Kangal köpekleri doğada rahatlıyorlar ve onların rahatlaması bizimde rahatlamamamız söylemek. Hayvanların bağda olması emretmek hayvanların tanınırlığını ve karakteristik özelliklerini kaybetmesi söylemek. Hafta sonu aileleriniz ve hayvanlarınızı karşı ve hayvanlarınızı doğaya salın. Kangal köpeklerini doğalarında görün ve sizde saf hayatı onlarla gelişigüzel tadın. Bu natür gezileri hayvanlarınızın sağlığı için çok eke. Hayvanları zincire bağlayıp, yemeden içmeden zincir altında seviyor koyulmak bire bir hatadır. Biz hayvanlarımızı bu zincirlerden çıkaracağız. Değme hafta hayvanlarınızı çıkartın ve doğayla buluşturun. Bu insanlar zarfında aynı afiyet terapisidir. Siz hayvanları doğaya çıkardığınız antlaşma mutluluğu düğme göreceksiniz. Çocuk kangallarınızı çocuklarınızla beraber karşı ve birlikte piknik yapın. Bu güzellikleri hem kangal köpeklerinizden hem birlikte kendinizden yoksun etmeyin” dedi.

Share: