Almanya’da Gazze ile tesanüt gösterisi yapıldı

Berlin’dahi planlı İsrail saldırısı altındaki Gazze ile el birliği gösterisinde, Filistin bayrakları ve üzerinde “Gazze, dünyanın en nazik hapishanesi, Gazze ablukasını kaldırın”, “Filistin’e hürriyet”, “Gazze’yi bombalamaya serencam verin”, “Filistinlilerin hayatı önemlidir” ve “Doğramak şiddettir” kayıtlı döviz ve pankartlar taşındı.

Gösteriye katılan Maanes Şike Abyad, Filistin halkıyla el birliği içre olduklarını söyleyerek, “Hele de Gazze’deki Filistinlilerle. Filistin halkı, İsrail’mağara barbarcasına saldırıları altında ateş çekiyor. Şimdiye kadar çok sayıda sevimli öldü, yüzlercesi dahi yaralandı. Dünya sadece seyrediyor ve parmağını kıpırdatmıyor” ifadelerini kullandı.

Abyad, acun toplumundan “kurbanı ve celladı karıştırmamasını” istediklerini vurgulayarak, Filistinlilere, kendi kaderlerini kendilerinin atama etmesi, mültecilerin dönüşünün sağlanması ve özgür Filistin devletinin kurulması haklarının verilmesini istediklerini aktardı.

İsmini çevirmek istemeyen ayrımsız gösterici de buraya Filistin’üstelik hayat dolu ailelerine atılganlık çevirmek istedikleri için geldiğini söyleyerek, “Ailelerimiz amacıyla üzülüyoruz. Onlar sıklet altında. Avrupalı halkların gösterdiği çifte standardı kınıyoruz. Ukrayna için çok öz yaptılar ancak ülkemiz için bire bir şey yapmadılar. Bilakis zihayat devlete yardım ediyorlar. İsrail’in çokça silahı var. Ayrıntılar karşılık ödüyor, bunu illet yaptıklarını bilmiyorum” dedi.

İsrail’in Gazze saldırısı 3. gününde: Bilanço ağırlaşıyor!

 

Fransa, Gazze’deki gerilimden endişeli

 

Üç talih elan İsrail’in Gazze saldırılarını kınadı

 

İsrail: Gazze’den 449 roket atıldı

 

Moskova, Gazze Şeridi’ndeki durumdan endişeli

 

İsrail Ordusu “Gazze’ye bindi” gösterisine müdahale etti

 

Share: