Almanya’da cesedi ormanlık alanda yırtık halde bulunan insan Tunceli’de toprağa verildi

Almanya’nın Moers kentinde terzi dükkanı işleten ve kaybolduktan bilahare ormanlık alanda parçalanmış cesedi bulunan 56 yaşındaki Tuncelili Kazım Tatar, memleketinde planlı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Almanya’nın Moers kentinde dikiş yapılan Tuncelili Kazım Tatar, 12 Ilkgüz 2022 tarihinde Türkiye tatilinden döndükten bilahare kaybolmuştu. Tatar’ın kaybolmasının ardından Alman polisi yoluyla yapılan araştırmada, cesedi aynı kentte ormanlık alanda batmış yerine bulunmuştu. Yapılan otopside cesedin Tatar’a ilgilendiren olduğu kesinleşirken Tatar’ın naaşı, Almanya’daki işlemlerinin tamamlanmasının peşi sıra memleketi Tunceli’ye getirildi.

Tunceli Cemevi’nde düzenlenen cenaze törenine Tatar’ın yakınları ile haddinden fazla sayıda vatandaş katıldı. Yakınlarının güçlükle ayakta durduğu ve asap krizleri geçirdiği cenaze töreninde Tatar üzere helallik makbuz. Buradaki törenin arkası sıra Tatar’ın cenazesi merkeze sınırlı Aktuluk köyünde toprağa verildi.

Ne olmuştu?

Almanya’nın Moers kentinde ormanlık alanda parçalanmış cesedi batık adına kâin Kazım Tatar’ın cinayete kurban gittiği belirlenmişti.

Tatar’ın Türkiye’deki tatilden döndükten sonraları terzi dükkanının camına “Detaylı kesiksiz namına İsviçre’ye gittiğine” dair radde asılması ve kaybolmasından 3 hafta sonra evinde hararet çıkması, Alman polisini şüphelendirmişti.

Olayı delilleri namevcut ika cabası olarak değerlendiren polis, Tatar’ın evinde yaptığı incelemede cinayete kurban gitmiş olma ihtimali üstünde durmuştu. Bulunması için 3 bin euro mal ödülü de konulan Tatar cinayetine ilişik Almanya’nın Moers ve Neukirchen-Vluyn’üstelik bulunan 4 adres ve gelişim hesabına polis güçleri vasıtasıyla dominant aranje 20 yaşındaki oğlu ile tıpkı akrabası gözaltına alınmıştı.

İki kaknem, Tatar’ı öldürdükleri gerekçesiyle 22 Kasım tarihinde tutuklanmıştı. – TUNCELİ

Share: