Almanya’da bakir enerji tasarrufu önlemleri

Enerji ve İklimi Siper Bakanı Robert Habeck, Almanya’da yeni erke tasarrufu önlemleri alınacağını belirtti.

AMME BİNALARI BILDIRME AŞKIN 19 SANTİGRATA BÜYÜKLÜĞÜNDE ISITILACAK

Habeck, Süddetusche Zeitung gazetesine yaptığı açıklamada, erke tasarrufu üzere Enerji Güvenliği Yasası kapsamında tıpkı yönetmelik çıkaracağını söyledi.

Bu bağlamda kamu binalarının en çok 19 santigrata kadar ısıtılacağını belirten Habeck, hastanelerin ve toplumsal kurumların bu düzenlemenin dışında tutulacağını anlatım etti.

Icra Vekili Habeck, vatandaşların oturma odalarındaki sıcaklığına ilgilendiren temas talimatın verilmeyeceği bilgisini paylaşarak, “Bunu yapamayız ve yapmamalıyız.” ifadesini kullandı

Habeck, amme binaları ve anıtların birlikte reklam panolarının ışıklandırılmayacağını kaydetti.

“İş dünyası dahi daha fazla tasarrufa gitmesi gerekir.” ifadesini kullanan Habeck, bu konuda Mesai Bakanlığıyla görüşmeler yaptığını kaydetti.

Iktisat ve İklimi Himaye Bakanlığı temmuzda ülkenin kışa hazırlanması ve gaz depolarının doldurulması amacıyla “Enerji Güvenliği Paketi” hazırlamıştı.

Buna göre, doğalgaz tasarrufu için kömür santralleri yeniden faaliyete geçecek. Elektrik üretimi için henüz fazla yenilenebilir erke kullanılacak. Ahenkli kendisine kullanılmayan nazik salonlar, koridorlar, ustalık odaları üzere alanlar ısıtılmayacak.

Gazla sıtma sistemi olan evlerin sahipleri ısı kontrolü yaptırmakla yükümlü olacak. Evlerdeki havuzların gazla ısıtılması yasaklanacak.

Almanya’bile şişkinlik yükseldi

 

Almanya Başbakanı Scholz vergi kaçırmakla suçlandı

 

Almanya’da Kiracılar Birliği uyardı: Milyonlarca sevimli kirasını ödeyemeyebilir

 

Enerji krizinin Almanya’yı getirdiği sonuç nokta: İç karışıklık çıkabilir

 

Share: