Ali Maharetli Başarır: Böyle Giderse Vatandaşımız Temas Şeyin Yarımını, Çeyreğini Ahzetmek Zorunda Kalacak

Mersin Ağacı’deki bir yan pazarında vatandaşların sorunlarını dinleyen CHP Sazak Milletvekili Ali Idareci Başarır, “Mersinli, Mersin’de sulu zırtlak yiyemiyor. Çünkü sulu zırtlak 15 TL ergin durumda. Nereye gitsek, kime dokunsak bin ah işitiyoruz. Biz bütün söylüyoruz; bir sokağa çıkın, pazara çıkı. Tepkilerden korkuyorlar, vatandaştan korkuyorlar. Bu şişkinlik ortamının, halkımızın sağlığı üzere tıpkısı zaman evvel bitmesi gerekiyor. Vatandaşımız, maatteessüf bu şekilde giderse herhangi bir şeyin yarımını, çeyreğini almak zorunda kalacak. İki saattir buradayım amma duyduklarım, yaşadıklarım 20 yıla fiyat” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ulvi Mahirane Başarır, CHP Sazak İl Komutan Yardımcısı Galebe Özbey, Kibrite Artık, Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, Bilgisizlik Kolları Başkanı Ayhan Kövenç, Eş Kolları Başkanı Nuray Emre, kaza yöneticileri, divan üyeleri ve Halk-Lis İl Başkanı Gündeş Güzelce ile birlikte Sazak’in Barbaros Mahallesi’ndeki cihet pazarını konuşma etti. Vatandaşlar taraf pazarında Başarır’a şu sözlerle dert yandı:

“BİZİ PİSLİĞE SÜRÜKLEDİLER”

“Erdoğan’a oy verseniz yanarsınız. Zira Erdoğan kaşıkla verip kepçeyle topluyor. Namaz kılıyorlar. Eline, diline erbap olsun kâfi. Efsus insanlara. Domates da alamıyoruz. Vallahi bizi pisliğe sürüklediler. Salat ile milleti kandırdı. Hepimiz fikir verdik. Bak, sepete bak. Ne var sepette? 100 TL ile geldik, benzeri domatesle paramız bitti.

“BIKTIK ARTIK, GEÇİNEMİYORUZ”

Seçme dönme, bizi bu arkaç getirenlere yasak zıkkım ediyoruz. Bittik yani artık. Diyorum kim domates, erik alıp gideceğim. Yazıklar olsun, eksantrik hiçbir madde demiyorum. Vallahi bıktık daha çok, geçinemiyoruz. Az Buçuk ucuzlatın, fakirleri düşünün. Vallahi temas şey çokça fiyatlı. Bamyanın kilosu 55 TL. Efsus değil mi? Zer mı alıyoruz biz?”

“2 SAATTİR BURADAYIM AMA DUYDUKLARIM, YAŞADIKLARIM 20 YILA KIYMET”

Muamele ziyaretinin peşi sıra mukayyet açıklama eden Başarır, pazarda herkesin ittifak sıkıntısından şikayet ettiğini belirterek, “Mersinli, Mersin’de sulu zırtlak yiyemiyor. Zira sulu zırtlak 15 TL reşit durumda. Nereye gitsek, kime dokunsak bin kargış işitiyoruz. Biz, bilcümle söylüyoruz; bir sokağa çıkı, pazara çıkı. Tepkilerden korkuyorlar, vatandaştan korkuyorlar. Bu enflasyon ortamının, halkımızın sağlığı üzere benzeri an önce bitmesi gerekiyor. Vatandaşımız, maalesef bu şekilde giderse değme şeyin yarımını, çeyreğini ahzetmek zorunda kalacak. İki saattir buradayım amma duyduklarım, yaşadıklarım 20 yıla eşit” dedi.Share: