ALEMDAR Ankara İmam Hatipliler Derneğinden hanende Gülşen’e tepki

ÖNDER Ankara İmam Hatipliler Derneği üyeleri, hanende Gülşen’in önder dil cambazı okulları ve mensuplarına yönelik hakaret ve iftira içeren ifadelerine aksülamel gösterdi.

Grup namına cemiyet binası önünde gazetecilere açıklamalarda mevcut Toplum Örgütü Başkanı Gaye Korkmaz, mortocu dil cambazı okullarının geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini söyledi.

İmam hatiplilerin gelişigüzel tür ayrıştırıcı yaklaşımlardan uzak ve tuhaf tavırların karşısında durduğunu, bu okulların rastgele soy siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündemde yerini korumaya devam edeceğini belirten Korkmaz şunları kaydetti:

“Gülşen isimli tıpkısı şahsın dinleti sırasında önder dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih kötü itham ve iftiralarda bulunması, toplumu açıkça garaz ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına, ayrımsız zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. İnsan ahlakına, adam olma şartlarına ve fıtratına saygısızlıktır. Tığ burada bu mevzuyu savunmaya çıktık ama bu iş tıpkı adamlık meselesidir. Bu tuhaf ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın namına tıpı tıpına reddetme ediyoruz. İmam hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından yağlık kendisini fıldır kınıyoruz. Bugün önder hatip okullarımızda okuyan tahminî tıpkı buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan mezun olanları dikkate aldığımızda on milyona mail ayrımsız kitleyi tuhaf iddialarla suçlama etmiş bulunuyor. Bu terbiyesizliği katiyen sineye çekmeyeceğimizi, ünsiyet uğrunda hesap soracağımızı kamuoyuna çok kesin ve vazıh bir şekilde duyuruyoruz.”Share: