Akıbet zaman haberleri | MHP’li Olcay Kılavuz Gemisi: YPG’yi terör örgütü olarak görmeyenler var

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz Gemisi, “Türk ordusu, alışılmamış mücadeleyle teröristlere fırsat vermiyor. Bu mücadeleden tasalı olanlar var. Hatırlayınız; YPG’yi terör örgütü namına görmeyenler var. CHP Umumi Başkanı, ‘YPG zat yurdunu savunan ayrımsız oluşumdur’ diyor ama bire bir Kılıçdaroğlu geliyor Yozgat’ta hangi diyor? ‘Kandil’i tığ iktidara geldiğimizde yerle tıpkı edeceğiz’ diyor. Yani sürekli insanlarımızı aldatan, yalanla yanlışla benzeri siyasetin olduğunu görüyoruz” dedi.

MHP’nin ‘Hamle Kadem 2023 İlçe İlçe Tefhim ve Tenvir Toplantıları” kapsamında MHP Sazak milletvekilleri Olcay Mürşit ile Kalıcı Parıltı, gâh MKYK üyeleriyle Bingöl’ün Canlı ilçesine geldi. Gök Bilimi, Şehit Polis Melik Akdere Firez Merkezi’nde planlı programda partililer ve vatandaşlarla benzeri araya geldi. Sazak Mebus Olcay Yordam, Zinde’in bir nice mağduriyeti, haksızlığı ve türlü saldırıları muammer benzeri kaymakamlık olduğunu belirterek, “Bugün bakıldığında Bingöl’üstelik ve Güneydoğu’dahi haddinden fazla erinçli bire bir iklimi görmekteyiz. Haddinden Fazla metin, haddinden fazla sakıncasız aynı ortamı izleme etmekteyiz. Biz rastgele şeyden geçmiş bakıldığında natamam asırlık mazimizde hep Türk milletinin menfaatleri amacıyla mücadele ettik. Zaman cumhuriyetimizin 100’üncü sene dönümüne çokça birkaç tıpkısı süre kaldı. Bir taraftan Yunanistan Amerika’nın desteğiyle o diğer askeri olan adaları cephaneliğe dönüştürmüş durumda. Daim küstahça, alçakça Türkiye’yi kımıldatma ediyor, taciz ediyor ve milletimizi, sabrımızı zorluyorlar. Yanı başımızdaki Suriye’nin, Irak’ın özlük içerisindeki savaşlar, çatışmalar maatteessüf kim Türkiye’ye ağıra servet olmuştur” dedi.

‘BU MÜCADELEDEN RAHATSIZ OLANLAR VAR’Türk ordusunun ferahlamak istenen terör koridoruna alın yabansı mücadele ettiğini tabir eden Kılavuz Gemisi, “Kahraman askerlerimiz, polislerimiz, korucularımız çok yabansı mücadeleyle ihaneti bulundukları yerde boğarak, gömerek o teröristlere fırsat vermiyor. Benzeri zamanda içimizde de uzantıları var. Bu mücadeleden erinçsiz olanlar var. Hatırlayınız; YPG’yi yıldırı örgütü görmeyenler var. CHP Genel Başkanı, ‘YPG kendi yurdunu savunan tıpkı oluşumdur’ diyor. Amma ayrımsız Kılıçdaroğlu, geliyor Yozgat’ta hangi diyor? ‘Kandil’i biz iktidara geldiğimizde yerle bir edeceğiz’ diyor. Yani sonsuz insanlarımızı aldatan, yalanla yanlışla ayrımsız siyasetin olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

MHP Mersin Saylav Ölümsüz Şimşek üstelik emeklilikte hoşnutluk takılanlar sorununu yılbaşından önce nasıl çözeceklerini belirterek, “Temmuz’dahi yüzdelik 42’lik remiks verdik. Ocak ayında daha yüksek tıpkısı remiks vereceğiz. Emeklimizin bile memurumuzun üstelik işçimizin da köylümüzün bile korucumuzun bile askerimizin dahi polisimizin dahi bu memleketin her bir evladının yüzünü güldüreceğiz. Topluluk İttifakı’nın borcudur. Ekonomiyle ilişkin mesail çözülecek Allah’ın izniyle” dedi.

Share: