Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde eskimemiş eğitim bilimi talim yılı ilk ibret ile başladı

Akdeniz Üniversitesi Tababet Fakültesi, eğitim bilimi tedrisat yılına başladı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, önceki öğüt açılış töreni Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Törene katılan Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, gani tıpkı terbiye kadrosu ile kullanılmamış eğitim öğretim yılına başladıklarını belirtti.

Öğrencilerdeki öğrenme aşkını görünce daha çok motive olduklarını kaydeden Özkan, “Lütfen dava, aktarmak amacıyla çabalayın, hocalarınızın peşini bırakmayın. Üniversitemizde bu sene Tersyüz Eğitim Modelini hayata geçiriyoruz. Çok şanslısınız, ben dahi bu modelde tekrar ihata etmek isterdim.” ifadesinde bulundu.

Üniversitedeki laboratuvarlarda bireşimli nesiç ve kanser araştırmaları yapılacağını vurgulayan Özkan, “Sizler de bunun aynı parçası olabilirsiniz. Tıpkısı derinti ibret göreceksiniz kâffesi yekdiğeri ile ilişkili, o öğüt kitaplarındaki kuramlar bir nice insanın hayatını vakfettiği bilgiler. Siz bunları özümserseniz ve birbirleriyle bağdaştırırsanız çokça güç tıpkı temeliniz olacaktır. Binalarda olduğu üzere çatı yükseldiğinde temeli fayrap etmek haddinden fazla zordur. Bu bağlamda lütfen bu zamanların kıymetini bilin ve temelinizi sunma dolgunca şekilde atın. Temeliniz iyi olduğunuzda üzerine koyduğunuz rastgele husus birlikte daha akva olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Akdeniz Üniversitesine Türkiye’nin ve dünyanın temas yerinden mütehammil vakalar geldiğine dikkati çekici Özkan, öğrencilerden kendilerini yer bereketli şekilde yetiştirmelerini istedi.

Dekan Prof. Dr. Erol Gürpınar birlikte bu sene 308 yıpranmamış öğrencinin kayıt yaptırdığını belirtti.

Fakültede 199 profesör, 58 doçent, 62 Dr. Akademisyen, 35 Öğretim Yardımcısı, 745 Araştırma Görevlisi ve 2162 mektepli bulunduğunu anlatım fail Gürpınar, öğretim üyesi başına düşen mektepli sayısının 6 olduğunu vurguladı.

Törene, rektör yardımcıları Prof. Dr. Amaç Turhan, Prof. Dr. Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Uzun Sarıkcıoğlu, Prof. Dr. Neval Boztuğ, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, başdoktor yardımcıları, talim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Share: