AK Parti’li Abat, Gaziantep’te “2023’e Akıllıca Şehir Buluşmaları”na katıldı Açıklaması

SELIM Öğür Genel Komutan Yardımcısı Mustafa Abat, 21. yüzyılın Türkiye yüzyılı olacağını belirtti.

Bayındır, partisinin iklim başkanlığınca ayrımsız restoranda düzenlenen “2023’e Akla Yatkın Site Buluşmaları”nda yaptığı konuşmada, Gaziantep’te olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

2023 seçimlerine doğru bütün şehirlerde, ilçelerde, mahallelerde olduklarını vurgulayan Şen, “Biz esasta seçimi çoktan başlattık. Bizim canan muhalefetimiz sonsuz yersiz geziyor, canları sıkıldıkça ‘hadi er seçim’ deyip oturup esenlik çatarken tığ mahallelerde, sokaklarda çalışıyorduk. Biz seçimi çoktan başlattık. Bırak er seçimi sen seçime hazırlan.” dedi.

Muhalefetin geleceğe dair, ülkeye dair benzeri husus söylemediğini aktaran Bayındır, şöyle konuştu:

“Söyledikleri 6’lı masa. Hatırlayınız ESIR Başkanı Biden’ın sözünü anlamca söylüyorum, ‘Türkiye’deki dostlarımızı destekleyeceğiz ve Erdoğan’ı düşüreceğiz’ kabil tıpkısı saraka söyledi. Bunu duyan muhalefetin ‘Sen kim oluyorsun dahi benim ülkemin siyasetine karışıyorsun’ demeleri gerekirken duymazlıktan geldiler ve sonraları benzeri masa kuruldu. Bu masa ne masası sizce. Onların adlandırmasıyla Erdoğan’ı düşürme masası değil mi? Evet Biden ne demişti. Buradan hareketle o 6’lı masa 6’lı değil, 9’lu masa. O 6’lı masa Biden masası. O masada Biden var, PKK var, FETÖ var ve adı sabık değişik partiler var. Şayet hakeza değilse çıksınlar söylesinler, reddetsinler, küşade vadi okusunlar. ‘Cumhur Reisi Tayyip Erdoğan’ı düşüreceksem ben düşürürüm’ desinler. ‘Seçimi kazanacaksan ego kazanacağım, özellikle benim ülkemin Cumhur Reisi, fikir veririm vermem bambaşka bire bir molekül, sen kim oluyorsun da benim ülkemin Cumhurbaşkanını düşüreceksin’ diye niteleyerek söylemeleri gerekir. Ama bunu duymadık, duymuyoruz.”

Yaptıkları bilcümle faaliyetlerin, çalışmaların, projelerin, icraatların, hizmetlerin Türkiye yüzyılına bakım edeceğini tamlayan Şen, şunları kaydetti:

“Türkiye yüzyılına akıllıca gidiyoruz. 21. yüzyıl Türkiye yüzyılı olacak. Cumhuriyetimizin 100 yılını tamamlıyoruz, 2’nci yüzyılına geçiyoruz önümüzdeki sene. Yani seçimle Cumhuriyetimizin 2’nci yüzyılına geçiyoruz. O Cumhuriyetimizin 2’nci yüzyılı değil yemeden içmeden o bire bir Türkiye yüzyılı. Bir dünya markası yerine bunu cebin. Çabucak Türkiye’yi değil dünyayı da ilgili tıpkısı özdek bu. Zira dünyaya cephe veren ülkeler arasında Türkiye kendini haddinden fazla açık bir şekilde Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gösterdi. Türkiye yüzyılı dediğimiz Türkiye’nin ve dünyanın lideri Tayyip Erdoğan öncülüğünde gerçekleşen tıpkı özdek ve biz bu seçimde eksiksiz da bunu yapacağız. Yani ‘bu intihap rastgele intihap değil’ dediğimizde esasta söylediğimiz özdek mutat siyasi aynı tüm değil. Önümüzdeki 100 yıllarda dünyayı yönetecek olan kuruluşu anlatmaya çalışıyoruz.”

YANLIŞSIZ Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ise seçme seçimden sonraları bakir seçime hazırlandıklarını dile getirerek, 2023 seçimlerinde de sükse elde edeceklerine inandıklarını vurguladı.

Programa, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, milletvekilleri, DOĞRU Tümen Eşkâl Değişmeyen ve Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katıldı.Share: