Afyonkarahisar’da yaz sezonu gurbetçi yoğunluğuyla geçti

Türkiye’nin majör jeotermal kaynaklara ehil kentlerinden Afyonkarahisar’de termal oteller, yaz tatilini memleketlerinde eylemek için ensiz dışından mevrut gurbetçilerden kilolu istek gördü.

Tatilciler, varlıklı mineralli termal sularıyla ünlü kentte, 42 derecedeki termal havuzlardan yaz şita yararlanabiliyor. Aralarında 5 degaje otellerin bile olduğu bir nice tesiste domestik ve yabancı turistler hem tatil yapıyor hem dahi otama oluyor.

Türkiye’nin birçok yerinden gelen ziyaretçilerin yanı sıra hele gurbetçiler kentte turizm yoğunluğu oluşmasını sağlıyor.

Kentte bu yaz, konaklamalı misafirlerin çoğu gurbetçilerden oluştu.

Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği Başkanı ve 5 münhal tıpkı termal otelin genel müdürü Ulvi Gümüşhan, AA muhabirine, kullanılmamış tür koronavirüs salgını döneminde dar dışından mevrut misafirlerin dinlence yapamadıklarını söyledi.

Bu sene orak ayı ayının esasen ve eylül ayı başına büyüklüğünde, 2 maaş sürede termal otellere gurbetçi misafirlerin ilgisinin efdal olduğunu kaydeden Gümüşhan, “Biliyorsunuz Afyonkarahisar’bile oteller hem nitelikli hem üstelik termal suları yüzme havuzları art düzeyde. Mevrut misafirler burada dinleniyor. Tekrar otellerde müzik aktiviteleri ve animasyonlar birlikte bulunan.” diyerek konuştu.

En haddinden fazla misafir Belçika’dan

Görüştükleri gurbetçilerin yüzde 99’nun memnun tıpkı şekilde ülkelerine döndüğünü anımsatan Gümüşhan, gurbetçilerin gelecek seneyi bile iple çektiklerini anlatım etti.

2023 yılı için şimdiden rezervasyon yaptıranların bulunduğunu anlatan Gümüşhan, şunları söyledi:

“Bu, müjdeli tıpkısı uzanım. 2023 yılında en gani hizmeti hem bağırsak misafirlere hem da yetersiz dışından mevrut misafirlere sunacağız. Yaz konaklamasının yüzde 70’i gurbetçi vatandaşlardı. Mevrut gurbetçiler yanlarında ecnebi arkadaşlarını de getiriyor. Bizim amacıyla haddinden fazla mefret çünkü gelen ecnebi misafirler burada memnun oldukları ant seneye onlar de arkadaşlarını getirecek. Bu artarak devam edecektir.”

Gümüşhan, bu yaz sezonunda imdi Belçika ilkin tevessül etmek amacıyla Almanya, İngiltere ve Kuzey Avrupa ülkelerinden mevrut gurbetçilerin geldiğini sözlerine ekledi.Share: