AFYONKARAHİSAR – Edisyon günler geçiren doktorun hayatı, 54 kilo zayıflamasıyla değişti

Afyonkarahisar’da ateş parçası 44 yaşındaki 3 çocuk annesi hekim Gülsün Üzücü Doğan, müfrit kiloları nedeniyle hayatı zorlaşınca obezite cerrahi yöntemiyle 54 kilo verdi.

Afyonkarahisar Büyüklük Hastanesi Başdoktor Yardımcısı Doğan’ın, stresli hisse senedi yaşamı, gayrisıhhi tagaddi ve doğum yaptıktan sonra aldığı kilolar zımnında hareketleri yavaşladı, afiyet sorunları arttı.

Diyetisyen desteği ve spor yaparak birlikte fazla kilolarını veremeyen Doğan, aldığı kararla 2019’bile Isparta’üstelik “gayda göden ameliyatı” oldu.

Afyonkarahisar Esenlik Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Garaz Akıcı vasıtasıyla takibi yapılan Doğan, 3 sene evvel 105 kiloyken cerrahi yöntemle 51 kiloya büyüklüğünde düştü.

Doğan, AA muhabirine, işler olduğu yıl Afyonkarahisar 112 Ivedi Afiyet Hizmetleri Başhekimi olduğunu, kiloları nedeniyle mücahede hayatında benzeri yere giderken nefes nefese kaldığını söyledi.

Üzerine uygun libas bulmakta zorlandığını nâkil Doğan, “Çocuklarımdan duyduğum sözler beni üzüyordu. Genişlik epey kızım, evde tıpkı masanın altına battaniyelerden deri yapmış, ‘Anne gel oynayalım.’ dedi. Ego da girmeye çalıştığım tam çadırı bozuldu. Kızım birlikte ‘Sen benim çadırımı bozdun.’ diyerek kızdı. Çocuklarımla da abat oynayamamaya başlamıştım. Bu beni çok etkilemiş, üzmüştü. Yaşanan bu fenomen bile tombul işkembe ameliyatı olmamda köklü karar almamda tıpkı etkendi.” dedi.

Şoförlerin kıyafetlerini giyiyordu

Doğan, başarılı sabık ameliyatının arkası sıra bir hafta dinlendikten bilahare hisse senedi hayatına başladığını belirterek, şöyle konuştu:

“Artık enikonu gıdalar ve göveri çeşitleriyle dimdik besleniyorum. Spor ve yürüyüşle de kaslarım güçlendi, vücudum toparlandı. Demin daha derli toplu giyinebiliyorum. Yıllarca istediğim mağazalardan alışveriş yapamadım. Zayıfladıktan sonradan gidemediğim mağazalara gitmeye başladım. Bu de benzeri karı üzere çok balaban bire bir madde. Artık topuklu başmak giymeye başladım. 112 Evgin Keyif Hizmetlerinde çalıştığım dönemde üniformalarım olmazdı. Bütün şoförlerin kıyafetlerini giyerdim. Demincek, S ve M üst giyebiliyorum. Bunun verdiği mutluluğu size zaten tarif edemem. Debi alanım arttı. Eşim ve çocuklarımla daha çok sevinçli ahit geçirebiliyorum.”

Kudretli şekilde kilogram verdi

Doğan’ın keyif durumunun takibini özne Doç. Dr. Kıvrak de kendileri için sunma print olanın meslektaşlarından birini operasyon ve intikal etmek olduğunu dile getirdi.

Doktor Doğan’ın ameliyatı sonrası takibinin evire çevire olduğuna, muvaffakiyetli kilogram verdiğine dikkati çekici Akıcı, “Yaşamındaki değişikliklerini birebir yaşadık. Değme ahit irtibattaydık, mesajlaştık. Zor aynı süreçti ama rastgele özdek ferah gitti. O de şu anda hasis kullanılmamış hayatına ‘merhaba’ dedi.” ifadesini kullandı.

Share: