AFYONKARAHİSAR – DP Umumi Başkanı Gültekin Tevazulu, Afyonkarahisar’da konuştu

Demokrat Tümen Genel Başkanı Gültekin Uysal, Millet İttifakı’nın cumhur reisi adayına ait, “İnsanlarımızın vicdan hizasında durarak bu mücadeleyi verdik, vereceğiz. O açıdan, o mu namzet ergin, bu mu namzet reşit, bunların önemi bulunmayan. Benzeri paket program. Türkiye’nin üzerindeki bu örtüyü atacak.” dedi.

Tevazulu, memleketi Afyonkarahisar’ın Bolvadin ile Sultandağı ilçelerinde sivil topluluk kuruluşlarını, belediyeleri ve esnafı ziyaret etti.

Sultandağı’ndaki Taşhan’da partilerle tıpkı araya gelen Uysal, burada yaptığı konuşmada, milletin ızdıraplarının kendilerinin misil göstericisi olduğunu söyledi.

“İktidarda olanların ve yetki kullananların yanlış yapmasınlar diye niteleyerek eleştirildiğini” dile getiren Uysal, “Bugün söyleyecek sözü münteha olanlar, istiyorlar ki kimse konuşmasın ve ülkeyi içine kapatalım. Şimdi, TBMM’dahi aynı sıkı denetim yasası var. Asık benzeri tanımlama yaparak, iktidarın safındaysanız değme şey hak. Amma muhalefetteyseniz, sunu gerçekten bir eleştirinin da cürüm haline getirildiği tıpkısı Türkiye’yi ortaya derk etmek üzere var kuvvetiyle çalışıyorlar.” diye konuştu.

Uysal, Türkiye’nin önümüzdeki 3-5 yıllık bölüm içerisinde akla yatkın aynı politik akılla ve programla buluşmadığı takdirde, bölgesinde bu zamana büyüklüğünde karşılaşmadığı elan şişman kayran okumalarla yüz yüze kalacağını savundu.

“Yarınlarımız bugünden elan gür, evire çevire olacaktır.” diyen Uysal, şöyle bitmeme etti:

“Bize emanet edilmiş bu yurt toprağını, tıpkı çakıl parçalanmamış gelecek nesillere emanet etmek için uğraş ediyoruz. Hoppadak Türkiye için değil, imparatorluğun devamı bire bir ülkeyiz. Yük sahamızla tüm coğrafyalara dinç tıpkı Türkiye’nin söyleyecek elbette sözü var. İşte onu söyletmek için bu mücadeleyi Allah’ın izniyle vereceğiz. Gerisinin tıpkısı manası bulunmayan.

İstediklerini söylesinler. İnsanlarımızın vicdan hizasında durarak bu mücadeleyi verdik, vereceğiz. O açıdan, o mu namzet olmuş, bu mu aday olmuş, bunların önemi bulunmayan. Benzeri paket program. Türkiye’nin üzerindeki bu örtüyü atacak. ‘Bundan daha kötüsü olmaz’ noktasına gelmiş milletimizin iradesiyle taçlanacağına inanıyoruz. Tığ de bildiğimiz yolda, sağımızdan ve solumuzdan yapılan telkinlere inat, milletimizin beklentilerinin kılavuzluğunda yürümeye inşallah devam edeceğiz.”

Uysal’a ziyaretlerinde, Genel Komutan Yardımcısı Cemal Enginyurt, Afyonkarahisar İl Başkanı Hikmet Bülbül ve partililer zevcelik etti.

Share: