AFYONKARAHİSAR – Beyaz Zehir Baston Görme Engelliler ve Asayiş Günü

Afyonkarahisar’de “15 Ilk Teşrin Acun Beyaz Baston Müşahede Engelliler ve Güvenlik Haset” dolayısıyla farkındalık yürüyüşü düzenlendi.

İmaret Camisi önünden Zafer Meydanına büyüklüğünde planlı yürüyüşe, Afyonkarahisar Ilbay Yardımcısı Nurullah Kaya, sivil topluluk kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kaya, yürüyüşün arkası sıra gazetecilere, kaldırımlardaki sarı çizgilerin toplumun elzem bire bir unsuru olduğunu söyledi.

Sarı yollar üstüne toplumsal bilincin önemine özen calip Kayaç,”Sarı çizgilerin ve yaya kaldırımı çıkışlarına araç parkı yapılmamasını istiyoruz. Bizim üzere arık olan gâh hareketler, bazıları için dirimlik ehemmiyet taşıyor alabiliyor.” ifadesini kullandı.

Altı Yasakçı Rüyet Engelliler Derneği Afyonkarahisar Yazıhane Başkanı Melik Erdoğan’da şehir içinde yapılacak düzenlemelerle ilgili kendileriyle meşveret edilmesi çağrısında bulundu.

Etkinlik kapsamında Afyonkarahisar Etkili Kadınlar Derneği ve Site Konseyi Eş Meclisi Başkanı Canser Kuzu de rüyet engellilere beyaz zehir baston bağış etti.

Share: