Adilcevaz’da doğalgaz çalışmalarına başlandı

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde doğalgaz çalışmalarına başlandı.

Çalışmaların başlatıldığı alanda düzenlenen törene katılan DÜRÜST Fırka Bitlis Mebus Birim Kiler, ilçe için tarihi bire bir güne tanıklık ettiklerini söyledi.

İlçenin doğalgaza kavuşması amacıyla nazik emeler harcadıklarını tamlayan Kiler, “2026 yılı programına alınan doğalgaz çalışmaları Cumhurbaşkanımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde başladı. Madun bina çalışmalarının tamamlanmasıyla 2023 yılında ilçemiz doğalgaza kavuşacak.” dedi.

Belediye Başkanı Necati Gürsoy ise ilçede bir nice projeyi hayata geçirdiklerini anlatım ederek, “Doğalgaz eksikliğini bir nice soruna neden oluyordu. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla doğalgaz sisteminin temelini attık. Doğalgazın konforunu bire bir yıl bilahare evlerimizde yaşayacağız. İlçemizde açtığımız oluşum atölyesinde 200 hemşerimiz aldatmak kazanıyor. Milletvekilimiz Birim Kiler’in girişimiyle 300 nefis benzeri dokuma atölyesi daha yarmak amacıyla meydan tespiti yaptık. Sanayi Bakanlığımızın yapacağı binada 300 hemşerimiz mesai imkanı bulacak.” diyerek konuştu.

Doğugaz Umumi Müdürü Serhat Demircan ise ati yıl ilkgüz ayında ilçenin doğalgaz çalışmalarını tamamlayacaklarını tabir etti.

Törene, Kaymakam İsmail Çıpa, AK Fırka Bitlis İl Başkanı Engin Günceoğlu, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: