Adana’da garsonu tabancayla vurarak öldüren sanığa sorun

Adana’nın format Yüreğir ilçesinde, aksiyon yerinde garsonu tabancayla öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan maznun için “bilerek kanlı” suçundan müebbet dam istemiyle ülkü açıldı.

Dervişler Mahallesi Kozan Caddesi’ndeki tıpkı restoranda garson olarak etkin Erdal Çelik’in (23), sabık sene 28 Aralık’ta hisse senedi durumunda uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesiyle ait tutuklanan E.Y. için düzenlenen soruşturma tamamlandı.

İddianamede, sanık ile öldürülmüş ortada önceden yağılık bulunduğu, tıpkısı mahallede durma ettikleri ve zaman zaman tartıştıkları anlatıldı.

Olay günü birlikte maznun ile Erdal Çelik’in mahallede karşılaşıp tartıştıkları, daha sonraları bölgeden uzaklaşan Çelik’in E.Y. aracılığıyla çalıştığı restorana kadar izlem edildiği iddianamede belirtildi.

İddianamede, hisse senedi yerindeki Erdal Çelik’in tabancayla şiddetli etmesi sonucu E.Y. vasıtasıyla öldürüldüğü bildirilerek, sanığın “isteyerek kanlı” suçundan müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

Merkez Yüreğir ilçesindeki restoranda çalışan Erdal Çelik’in, güzeşte sene 28 Aralık’ta iş yerinde uğradığı silahlı saldırıda öldürülmesiyle ilişik gözaltına alınan E.Y. tutuklanmıştı.

Share: