Adana ve Mersin’de vatandaşlar içtimai göz projesi üzere müracaat yapıyor

Adana ve Mersin’birlikte vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin en iri toplumsal bölük projesi kapsamında başvurularını yapmaya başladı.

Adana ve Mersin’üstelik toplumsal basamak projesine e-Oran üzerinden başvuru imkanı olmayanlar, evraklarını salmak amacıyla Halk ve Tarım Bankası şubelerine geldi.

Adana’dahi müracaat için banka uğrunda çocuğuyla koridor bekleyen ev hanımı 37 yaşındaki Mehrican Yonsul, AA muhabirine, kirada oturduğunu söyledi.

Başvurusunun olumlu sonuçlanmasını ümit eden Yonsul, “Çıkmasını çok isterim. Çıkarsa sevinirim, kıvançlı da kalırım. Icar öder kabilinden sülale sahibi olacaksın.” diyerek konuştu.

Ali Fen (65) dahi içtimai projedeki ev sayısının artırılmasını istedi.

İşçi 27 yaşındaki Ferhat Cebbar üstelik “Şerait pir, güçlük yok. Asgari ücretle müteharrik bunu ödeyebilir.” ifadesini kullandı.

“Ensiz gelirliler için çokça fena hâlde ayrımsız proje”

Mersin’üstelik sosyal bölük projesinin duyurulmasının peşi sıra başvuru için bankaya gidenlerden 51 yaşındaki Mustafa Arıcı projeden mutlu kaldığını vurguladı.

Taksit ödemelerinin kendisi üzere akla yatkın olduğunu nâkil Arıcı şöyle devam etti:

“Sayın Cumhurbaşkanı’mıza haddinden fazla teşekkürname ederim. Bankada kaydımı yaptırdım. İnşallah hakeza bir projenin devamının gelmesini de isterim. Gençlerimize, emeklilerimize, yaşlılarımıza imkan tanınsın. Mikro gelirli insanlar için haddinden fazla adamakıllı aynı proje. Karı çıkarsa mutlu kalırız. İlk nöbet bir evim olacak. Kira derdin yok.”

Nihat Sönmez (56) de heyecanlı olduğunu belirterek “3 çocuğumu okutuyorum, kirada oturuyorum. Bu proje mükemmel. Cumhurbaşkanı’mıza çokça teşekkürname ediyoruz. Çokça heyecanlıyız, çokça sevindik. Allah’ın izniyle başvurumuz sunturlu sonuçlanacak.” diye niteleyerek konuştu.

Proje kapsamında Adana’birlikte 6 bin 356 ve Mersin’da 5 bin 100 konutun yapılması planlanıyor.Share: