80 yaşındaki taraftar iştiyak verdiği ilçesinin takımının arkasından bire bir zaman olsun ayrılmıyor- Kelkit Belediyespor taraftarı 80 yaşındaki Nuri Hâkim…

– 80 yaşındaki yandaş rağbet verdiği ilçesinin takımının arkasından bire bir an olsun ayrılmıyor

Kelkit Belediyespor taraftarı 80 yaşındaki Nuri Hâkim takımının maçlarını izlemek üzere stadın beraberinde eş aldı

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde hararetli 80 yaşındaki Nuri Baskın, yaşına aldırmadan istek verdiği Kelkit Belediyespor’un bütün maçlarına her an takımını yalnız bırakmıyor.

4 çocuk ve 8 toruna topluluk olan Sel, hem çocukları hem torunlarıyla ilçede 1954 yılında kurulan ve çarkıt adı Kelkit Hürriyetspor, yeni adı 1954 Kelkit Belediyespor olan yeşil beyazlı ekibin maçlarını 60 yıldır bir an olsun kaçırmadan izliyor.

Gönlünü verdiği yeşil beyazlı renklerin peşi sıra seçkin deplasmana revan ve tribüne çıktığında kendini gençleşmiş hissettiğini rapor fail Baskın, evvelce Kelkit Belediyespor’un maçlarını oynadığı stadın birlikte satılığa çıktığını duyduğu tıpkısı evi büsbütün maçları daha basit izleyebilmek üzere satın aldığını söyledi.

1954 Kelkit Belediyespor’un maçı olduğunda arkadaşlarıyla anlaşarak deplasmanlara gittiğini tamlayan Yeğin, ara sıra zamanlarda birlikte topluluk otobüsünde şarkılar söyleyerek futbolculara moral verdiğini dile getirdi.

“Kelkit Belediyespor gol atınca 1-2 gözyaşı gençleşiyorum”

Iştiyak verdiği takımın maçlarını daima izlediğini fakat taraftarların hakemlere ve futbolculara yaptıkları tuhaf tezahüratlardan periferi üzüldüğünü söyleyen Nuri Sel (80), “Kelkit Hürriyetspor az daha ego bütün oraya gittim. 60 senedir stada gidip geliyorum. Orada keriz kelimelerden bile üzülüyorum. Futbolculara, hakemlere bağırılmasını sevmiyorum, üzülüyorum. Ayak Topu hastasıyım, kesiksiz gidiyorum maçlara. Benim ayak topu sevgim haddinden fazla öncelere dayanıyor. Stadın beraberinde tıpkı evin satıldığını duydum balkonundan izlerim, sahaya andıran olurum diyerek burayı tercih ettim ve satın aldım. Kelkitspor’un maçı olduğu devir arkadaşlarla anlaşıyoruz, Samsun’de maç var diyoruz gidelim. Aramızda arabanın masrafını toplar ferah ferah masraf dönerdik. Yaşım bana bariyer olmadı, maça faktör giderdim. Karşılaşma bana bire bir azık kabilinden geliyordu. Minibüs veya otobüste bana derdiler sporcular için tıpkı görk yap diyerek ben birlikte ufaktan yır söyler oynardım, onlara birlikte maneviyat olurdu. Bazen yener arada sırada yenilirdik. Futbol benim üzere bire bir kaynak. Hürriyetspor gol atınca seviniyordum inanın kim 1-2 yaş gençleşiyordum. 40 yaşında bana 50 yaşına büyüklüğünde müsaade edin sonraları pik gitmem dedim ancak 50 yaşından sonradan birlikte gittim. Çocuklarım bile bana söylüyor nereye gidiyorsun diye niteleyerek, İstanbul’a maça gidiyorum. Çocuklarım birlikte misil masrafında yardımcı oluyor” dedi.

Share: