6 bala annesi eş evlatlık olduğunu öğrenip yollara düştü! Dirim Bilimsel ailesini keşfetmek istiyor

Battalgazi ilçesinde faal Felek Aslan, yıllar sonraları öğrendiği gerçekle adeta hayatının şokunu yaşadı. Biyolojik babası eliyle 6 aylıkken yetiştirme yurduna tasdik edildiğini 15 yaşlarında evdeki evrakları tasnif ederken öğrenen Yıldız Arslan, o zaman bugündür gerçeklik ailesine kavuşmak amacıyla mücadele veriyor.

“ADIYAMAN’A KADARGİTTİM”

Gerçek ailesine kaynaşmak için aynı süredir cenk verdiğini kaydeden Şans Aslan (42), “15 yaşlarındayken döl edindiğimi öğrendim. O günden bu zamana büyüklüğünde ailemi aradım fakat bulamadım. Ailemi bulmak için Adıyaman Nefer Müdürlüğüne de gittim, oradan elime benzeri vesika verildi. Zat çabamla bire bir şeyler yapmaya çalıştım ama bir sonuca ulaşamadım. Yetkililerden bana müzaheret etmelerini istiyorum” dedi.

“KİMSEDEN BEKLENTİM YOK”

Evdeki evrakları sınıflama ederken beslengi belgesine ulaştığını ifade fail Aslan, “15 yaşındayken annem evdeki evrakları getirdi evin vergisini yırtmak üzere. Ben bile evrakları incelediğimde bir belgede ‘enik edinme belgesi’ yazısını gördüm. Sonraları evrakı sakladım, tün okuyunca uşak edindiğimi öğrendim. Annem döl edinildiğimi on paralık hissettirmedi. Annemi birlikte 3 sene geçmiş alzheimer hastalığından kaybettim. Ailem var amma esasen de neler olduğunu sanmak istiyorum. Kimseden bir beklentim bulunmayan. Kardeşlerim var mı namevcut mu hıfzetmek istiyorum. Ailemi ulaşmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

“BEN BOZUKLUK AYRI BÜYÜDÜM?”

Hizmetçi verildiği ailenin bile hayatını kaybetmesiyle ağız ağıza serbest kaldığını tamlayan Aslan, “Besleme olduğumu öğrendiğimde ayrımsız gücenmişlik hissettim amma annem olsun, akrabalarım olsun bana evlatlık olduğumu tek şekilde hissettirmedi. Evlatlık verildiğim ailedeki babam üç yaşındayken emrihak etti. Alzheimer hastası olan annem de üç yıl önce hayatını kaybetti. Ağız Ağıza serbest kaldım. Sanmak istiyorum. Belki hep kardeşlerim bir arada büyüdü, ego bozukluk ayrı büyüdüm? Ihtimal böyle aynı aileye düşmez de apayrı tıpkı ortamda olabilirdim. Illet evlatlık verildim, sanmak istiyorum. Adıyaman tevellütlü olduğum amacıyla Adıyaman’a bile gittim ama benzeri sonuca ulaşamadım” diye niteleyerek konuştu.

Share: