50 yaşında iki üniversite bitirdi, üçüncüsüne kaydoldu

Yükseköğrenimdeki başarına ayrımsız yenisine daha ilaveten gençlere yaşıt olan ve hususi sektörde inşaat şefliği fail 50 yaşındaki Adnan Menderes Kaval, iki üniversiteyi bitirdikten sonradan üçüncüne pusat yaptırdı.

Kıraat azmiyle gençlere taş çıkartan ve hususi sektörde bati hareket temposuna rağmen eğitim hayatını birlikte ihmal etmeyen 50 yaşındaki inşaat şefi Adnan Menderes Kaval, Akdeniz Üniversitesi, Isparta Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümünü bitirdikten sonra mesleğe atıldı. Kaval, daha bilahare 2018 yılında girdiği sınavda Bartın Üniversitesi Yetişek Fakültesi Içtimai Bilgiler Öğretmenliği Bölümünü kazandı. Buradan dört yıllık sürede örgün eğitimle 2,97/4 merhale averaj ile çıkışlı oldu. Okuma arzusundan vazgeçmeyen Kaval, bu sene girdiği sınavda Afyon Kocatepe Üniversitesi Malumat – Gökçe Yazın Fakültesi Coğrafya Bölümüne girmeye doğruluk kazandı. Bu sene ilkbahar döneminde Pamukkale Üniversitesi Kazı Bilimi Bölümüne ufki intikal yapmayı planlayan Kaval, arkeolojiye ayrıntılı yıllardır ilgi duyduğunu ve sonsuz müzeleri gezdiğini belirtti. Yetişek hayatıyla birlikte mesleği olan inşaat şefliği görevini birlikte yürüten Kaval, şimdilerde ise gene KPSS sınavlarına hazırlanıyor.

“Gençlere tavsiyem kesinkes yer birkaç tıpkı medrese bitirmeleridir”

50 yaşında olmasına karşın okumanın kendisi üzere adeta hayat kaynağı olduğunu dile getiren Kaval, ” Benimle birlikte bire bir kızım bire bir birlikte oğlum darülfünun eğitimi alıyor. Ailece eğitim bilimi hayatını sürdürüyoruz. Gençlere tavsiyem kesinkes bildirme beş altı benzeri fakülte bitirmeleridir. Benim herkese tavsiyem ne yaşta olursanız olun, ilimle bilimle uğraşın. Türkiye’miz ışıklı yarınlara, eğitimle, ilimle, bilimle ulaşacaktır” dedi. – DENİZLİ

Share: