50 yaş üzerinde hastalık riskini tenkis etmek üzere günde genişlik az 5 saat veya henüz fazla aymazlık

İngiltere’de 25 yıl süresince strateji edilen binlerce kişiden elde edilen verilere bakarak, günde yeryüzü az 5 saat veya daha aşkın uyuyan 50 gözyaşı üzerindeki kişilerde hastalık riskinin düştüğü tayin edildi.

London College ve Paris Cité Üniversitesi’nden veri insanlarının binlerce kişinin 25 almanak haber analizi ve takibine dair bilimsel çalışmasına bakarak, günde sunma bir iki 5 saat yahut elan fazla uyuyan 50 gözyaşı üstü kişilerde vakayiname çor riskinin düştüğü tayin edildi. Gaflet Uykusu süresinin vakayiname hastalıklarla ilişkisinin sürekli araştırıldığını altını çizen marifet insanları, 7 binden fazla erkek ve kadının verilerini 25 yıllık biraz dilimi içeresinde uyumlu aralıklarla çözümleme etti.

UZUN UYKU HASTALIK GÖSTERGESİ OLABİLİRÇalışma sonucunda günce uyku süresi beş altı olan 50’li yaşlardaki kişilerde evvel vakayiname hastalık riskini yüzdelik 20 oranında arttırdığı tayin edildi. 50 yaş civarında ilkokul saat yahut daha beş altı uyuyanlar, yedi saat uyuyanlara göre yüzdelik 30 henüz aşkın hastalığa yakalanma riskine erbap olduğu görüldü.Uzun gaflet uykusu süresi ile süreğen çor riski beyninde ayrımsız alım satım olduğuna dayalı kesin bire bir iddia bulamayan bilim insanları, ileri yaşlarda kalan tafsilatlı gaflet uykusu ihtiyacının altında kronik emraz olabileceğini belirtti. Araştırma sırasında ayn önüne alınan kronik emraz beyninde diyabet, kanser, duygu hastalıkları, inme, kalp yetmezliği, vakayiname böbrek hastalıkları, demans, uykuluk hastalıkları ve Parkinson gibi hastalıklar düzlük aldı.

Share: