4 ildeki ara sıra taşınmazlar özelleştirilecek

Gaziantep, Ordu, Muğla ve Bursa’daki ara sıra taşınmazlar, Kaynak ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı eliyle bey yöntemiyle özelleştirilecek.

İdarenin Resmi Gazete’birlikte yayımlanan ilanına göre, Gaziantep’in Şehitkamil ve Şahinbey ilçelerindeki 4 emlak ile Kalaba’nun Perşembe ilçesindeki bire bir taşınmazın özelleştirilmesi amacıyla ihale yapılacak.

Son öneri ita tarihinin 7 Boşluk olarak belirlendiği ihaleler için arızi güvence bedelleri 500 bin teklik ile 2 milyon liralık arasında değişiyor.

Muğla’nın Datça ilçesindeki kestirmece 37 bin metrekare yüzölçümlü emlak için 8 Çatlak’a büyüklüğünde teklif verilebilecek. İhale amacıyla arızi inanca bedeli 20 milyon liralık olacak.

Bursa’nın Karacabey ilçesindeki 8 bin 556 metrekarelik gayrimenkul ile üzerindeki yapılar amacıyla de münakasa düzenlenecek. Eğreti teminat bedeli 1 milyon 500 bin lira olan ihalede serencam öneri ödeme tarihi 8 Boşluk olacak.

İhaleler, ansız fazla öneri sahibinden sınırlı zarfla teklif almak ve görüşmeler düzenlemek vasıtasıyla sektör usulü ile gerçekleştirilecek, pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımıyla yapılacak ayan artırmayla sonuçlandırılacak.

Share: