38 derece sıcaklıkta atlarını dörtnala koşturdular

Erzincan’da 38 rütbe yunak çekicilik altında ciritçiler takımlarının galip gelebilmesi için atlarını dörtnala koşturdular.

Anadan Görme Süvari Spor Dalları cirit müsabakasının çeyrek finalleri Erzincan’da yapılmaya başlandı. Erzurum, Malatya, Bayburt ve Kars’tan 4 takımın katılımıyla gerçekleşen çeyrek bitiş maçları Erzincan’da Fatih Mahallesinde bulunan cirit oyunu sahasında oynanıyor. 3 periyot sürecek çeyrek altın bitiş karşılaşmaları çağ kesti.

Erzincan Albayrak Süvari Spor Kulübü Başkanı ve aynı zamanda sporcusu olan Dayanabilen Albayrak, konuya ilgili şu bilgileri verdi:

“Anadan Görme Atlı Spor dalları cirit müsabakasının çeyrek finalleri Erzincan’da yapılıyor. Müsabakaya Kars, Erzurum, Malatya, Bayburt takımları katılıyor. Bu dört takımın birincisi yarı final finalisti olacak. Bu yıl Erzincan’da yapılıyor bu karşılaşmalar. 3 devir sürecek. 4 bando 3’er maç yapacak. 3’er maçtan sonradan birinci mevrut erekçi olacak. 3 mızıka elenmiş olacak. Bu şekilde ayrı 2 şehirde daha çeyrek altın bitiş maçları var. Onlarda bittikten sonradan yarı finaller oynanacak. Nısıf finallerde 4’erli 4 kol halinde olacak 16 takımın katılımıyla. 4’erli takımların finalistleri birlikte seneye Ankara’ya birinci takım takımlarının arasına katılmaya doğruluk kazanacak.” – ERZİNCANShare: