29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı kutlandı

Erzurum, Ardahan, Tunceli, Erzincan, Kars, Ağrı ve Iğdır’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı zımnında törenler düzenlendi.

Ağrı’da, Vali Osman Varol’un, Uray Komutan Vekili Ergin Acarbay ile Il makamında tebrikleri kabul etmesinin arkası sıra adliye önündeki merasim alanına geçildi.

Varol ve Acarbay, askeri araca binerek alanda bulunan öğrenci, yurttaş ve asayiş güçlerinin bayramını kutladı.

Vali Varol, burada yaptığı konuşmada, milletin birliğini kirletmek isteyenlerin hiçbir zaman amaçlarını gerçekleştiremeyeceğini belirterek, “Binlerce şehidimizin kanıyla yaş topraklara ehil bu evire çevire vatanımızı gafillere, hainlere, düşmanlara ve onların ortaklarına bırakmadık, bırakmayacağız. Canan çoluk çocuk, devir yalınlık tıpkı şekilde göstermiştir kim iri Türk milletinin bekasının ve çağcıl dünyada türe ettiği yeri almasının yegane biçimi Cumhuriyet’tir. Yaşadığımız boğunuk günlerden bilahare kanla, irfanla kurduğumuz Cumhuriyet Altını sayesindedir kim bir mazimizdeki kadar nazik benzeri millet ve fehamet olmanın gururunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verildiği program, askeri birlikler, öğrenciler ve araçların geçişişinin peşi sıra sona erdi.

Programa, İl Uyanık Komutanı Tugay Hüsamettin Erol, 12. Mekanize Piyade Tuğgeneral Komutanı Vekili Miralay Erhan Yürekli, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Faruk Kaya, toprak protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Share: