19 Ilkgüz Gaziler Haset dolayısıyla merasim düzenlendi

Gaziler Haset dolayısıyla Utku Meydanı’nda planlı törende Vali Mürtefi Polat, Albeni Er Terbiye Liva ve Garnizon Komutanı Gelgel Piyon Tuğgeneral Necati Çağ ile Şehremini Alim Işık ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Bölüm Başkanı Şaban Başoğul Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Dernek Başbuğ Yardımcısı Mevlüt Çubuk, içtinap etmek duruşunda bulunma ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra yaptığı konuşmada, 19 Ilkgüz Gaziler Günü’nün gaziler amacıyla şeref ve kahramanlık günü olduğunu söyledi.

Vatan uğruna canları pahasına uğraş fail martir ve gazileri yağmur ve minnetle andığını tamlayan Çubuk, şunları kaydetti:

“İnsanımızın, Kore’den Kıbrıs’a ve 15 Temmuz’a kadar asırlardır Anadolu topraklarında verilen mücadelenin şifresi, “Ölürsem martir, kalırsam gazi” deyişinde saklıdır. Ülkemiz cemaziyelevvel olduğu gibi bugünde emperyalist güçler ile onların maşası terör örgütlerinin tehdidi altındadır. Bugüne kadar sergilenen her makule hainlik kahraman askerimiz, polisimiz, güvenlik güçlerimizce ve vatandaşlarımız vasıtasıyla önlenmiş ve hüsrana uğratılmıştır. Asaletli Türk milletinin bağrından kullanılmış Türk ordusu güzeşte olduğu üzere, zaman da erte dahi vatanımızın bölünmez bütünlüğünün sigortasıdır.”Share: