16 yaşındaki Sıla’yı boğazını keserek öldüren cani için bellek sağlığı yerinde raporu verildi

Ankara’dahi bir şirkette çalışan Hüseyin Duygusal Gökçek, 16 Şubat’ta geldiği Erikliman köyünde sakat nişanlısı Sıla Şentürk ile tartıştı. İkili arasında belgi atma meselesi ve ailenin yıldırma iddiasıyla suç duyurusunda bulunmasından kontekst sâdır tartışmada Gökçek, mutfaktan aldığı aldatmak bıçağıyla zinde kızın boğazını kesti. Sıla, kanlar süresince yerde kalırken, Gökçek kaçtı.

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Bu anlara tanık olan ve o dolaşma sem ile müzakere engeli kâin babaanne, durumu güçlükle komşularına rapor yazar, arkalama istedi. Komşuların ihbarıyla adrese polis güçleri ve afiyet ekipleri irsal edildi. Afiyet ekibinin yaptığı kontrolde Sıla Şentürk’ün hayatını kaybettiği belirlendi. Sıla’nın cenazesi, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Kaçmaya çalışırken yakalanan Gökçek ise tutuklandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ VÜCUT BOYU HAPİS İSTEMİ

Sıla Şentürk’ü henüz önceki kaçıran ve ‘cinsel sömürme ve kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma’ suçlamasıyla yargılanması süren Hüseyin Fert Gökçek hakkında, ‘tasarlayarak ve canavarca hisle çocuğu bilerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış popülasyon boyu delik cezası istemiyle sorun açıldı. Giresun 1’inci Korkulu Ukubet Mahkemesi’nde görülen 2’nci duruşmaya Gökçek, mevkuf bulunduğu Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Merbut Ukubet İnfaz Kurumu’ndan Patırtılı ve Kaynak Enformatik Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı. Duruşmada Sıla Şentürk’ün ailesi ile yan avukatları üstelik amade bulundu.

“UKUBET SORUMLULUĞU TEKMIL”

Murafaa heyeti, önceki duruşmada maznun Hüseyin Birey Gökçek üzere ‘akıl ve can kuşu sağlığı’ ile ait adli tıp üst yerleşmiş raporunun geldiğini duyurdu. Yıldız Bilimi, raporda sanığın bellek sağlının durumunda ve ceza sorumluluğunun mecmu olduğunun belirtildiğini açıkladı.

“TABIR 5 DAKİKADA HAZIRLANDI”

Savunmasında rapora itiraz fail Gökçek, “Görüngü medyatik olduğundan, karın sağlığım yönündeki rapor 5 dakikada hazırlandı. 17 almanak raporum var. Cümle teşekküllü hastaneden baştan tabir hazırlanmasını istiyorum” dedi.

MAHKEME YENİ RAPOR TALEBİNİ REDDETTİ

Sanığın avukatı, müvekkili üzerine kullanılmamış tabir talebinde bulunarak, iki ocak arasında nişan merasimine ilişkin görüntülerin saha aldığı CD’yi birlikte murafaa heyetine sundu. Duruşmada, Sıla Şentürk’ün ailesi dahi sanığın en bunaltıcı cezayı almasını istedi. Yeni rapor talebini reddeden mahkeme heyeti, sanığın mevkufiyet halinin devamına karar verip, duruşmayı 29 Aralık’a erteledi.

Share: