10 dolar harcayan turistlere bakandan tepki: Hazır erişte yiyorlar!

Bakir Zelanda Turizm Bakanı Stuart Nash, Kovid-19 pandemisinin ardından ülkenin sınırlarının yeniden açılması üzerine yaptığı konuşmada, ülkenin “büyük masraf eden” ziyaretçilere odaklanmaya bitmeme edeceğini söyledi.

“HAZIR ERİŞTE YİYEN İNSANLARI MISYON ALMAYACAĞIZ”

Nash, “Edepsizcesine söylüyorum. Pazarlama hedeflerimiz faziletkâr kaliteli turistlere odaklanacak. Yalın çantalı gezginleri üstelik ağırlayacağız. Ancak, Facebook’a günde 10 dolarla (kestirmece 180 lira) ve iki dakikada hazırlanan erişteleri yiyerek ülkemizi elbette dolaşabileceklerini düşünen insanları hedef almayacağız” diyerek konuştu.

amma velakin Bakan Nash, sırt çantalı gezginlerin ve düşük bütçeli ziyaretçilerin Kullanılmamış Zelanda’de hala ömre bedel karşılandığını söylese üstelik, varlıklı turistlere odaklanması bir zaman tartışmalıydı.

BAKANIN SÖZLERİ TEPKİLERE HASTALIK OLDU

2020’bile Nash, ülkenin süper zenginleri erek alacağını ve business class yahut premium ekonomide uçan, helikopter kiralayan, Franz Josef’i turlayan ve ardından faziletkâr fiyata aşındırmak yiyici türden turistleri çekmeye çalışacağını söyledi.

Bakanın açıklamaları tepkilere defa açtı. Otago Üniversitesi’nde turizm profesörü olan Prof. Dr. James Higham, “erdemli açık kızıl bireylerin” Yeni Zelanda’evet düşük bütçeli gezginlerden elan fazla katkıda bulunduğu varsayımının hür tıpkı araştırı marifetiyle desteklenmediğini açıkladı.

“YENİ ZELANDA’YA ZENGİN İNSANLARIN ZARARI HENÜZ ÇOK”

Higham, “Zengin turistlerin Yeni Zelanda’evet henüz çok yardım sağladığına dair aynı sav görmedim. Akıbet yıllarda küresel namına trend, zengin turistlerin daha aşkın gezi etmesi, henüz çabuk yolculuk etmesi, henüz çok CO2 üretmesi, daha gelişmemiş kalması ve destinasyonda elan bir iki gider yapması oldu. Yani umduğumuz üzere ülkenin kalkınma hedeflerine katkıda yatmak benzeri yana, gezeni onlar bulunmayan ediyor” diye niteleyerek konuştu.

“Büyük gider yapanlar genellikle çevreye genişlik çokça zarar verenlerdir. Özellikle Bakir Zelanda’dahi yapılan çok uzaklardaki destinasyonlar amacıyla özellikle müfit değiller” diyen Higham, yabancı öğrenciler ile öğ hezen çantalı gezginler kabil henüz düşük gelirli olma eğiliminde olan turistlerin genellikle ülkede henüz ayrıntılı müddet kaldıklarını ve kalış süresinin mevki içi harcamalarla aracısız ilişkili olduğunu söyledi.

ABD’li gezici Paris’mağara merkezinde tecavüze uğradı

 

Turistlerin eskimemiş formülü: Hem dinlence hem esenlik

 

Rusya’dahi 3 Türk turiste kodes cezası

 

Ayder Yaylası’na gezmen akını!

 

Share: